Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Hong Kong Spot BTC ETF Başvuranları Onay Aldıklarını Duyurdu

15 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

15 Nisan 2024 16:03

Güncellenme: 15 Nisan 2024 16:30

Son Fiyat Hareketleri 

Öne Çıkanlar

China Asset Management, Bosera Capital gibi çok sayıda Hong Kong bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuru sahibi, sosyal medya platformu WeChat'te (Weixin) spot bitcoin ve ether ETF'lerini listelemek için onay aldıklarını bildirdi. 


Duyuru yapan şirketler, onaylanmış ihraççıların listesini henüz yayımlamayan Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan (SFC) önce davranmış görünüyor. Bu yüzden gönderilerden bazıları siliniyor. Singapur merkezli analitik şirketi 10x Research, Hong Kong'un bitcoin ETF'lerini onaylayan son yargı bölgesi olmayacağına dair %100 emin olduğunu belirtiyor. “Bu gelişme Avustralya, Japonya, Kore ve Birleşik Krallık gibi ülkelerin bitcoin’e olan talebinin önünü açacak.”


Bitcoin, hafta sonu 61.300 dolara kadar düştükten sonra bu sabah %3 değer kazandı. 


Bazı analistlere göre hafta sonu yaşanan düşüş jeopolitik gerilimlerden kaynaklandı. Fineqia'da bir araştırma analisti olan Matteo Greco şunları söyledi: “Hafta sonu yaşanan fiyat düşüşü, Orta Doğu'daki jeopolitik gerilimlerle alakalı ve mevzubahis ülkeler arasındaki çatışmanın geçici olarak durdurulduğuna ilişkin duyuru yapılmasının ardından piyasa duyarlılığı iyi yönde etkilendi." Ayrıca, yaklaşan bitcoin yarılanmasının, etkinlikten önce ve sonra kısa vadeli bir "haberi sat" olayını tetikleyebileceğini belirtti. Kullanıcıların 3D işleme projelerinde hesaplama gücüne katkıda bulunmalarına ve karşılığında token kazanmalarına olanak tanıyan GPU pazarı Render (RNDR)’ın %19 yükselmesiyle birlikte, bir dizi altcoin değer kazandı. Ondo Finance'in ONDO'su son 24 saatte %18 arttı.


Almanya'nın en büyük devlet destekli kredi sağlayıcısı Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), Avusturyalı borsa platformu Bitpanda ile birlikte kripto saklama hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.


İkili, LBBW'ye bitcoin (BTC) ve ether (ETH) dahil olmak üzere "kripto para birimlerini depolamak ve tedarik etmek" için "Hizmet Olarak Yatırım" altyapısı sağlayacak. LBBW'nin finans, strateji ve operasyonlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Stefanie Münz, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Kripto varlık saklama hizmeti sunarak, en yüksek güvenlik standartlarının yanı sıra kurumsal müşterilerimize net bir katma değer sağlayacak şekilde konumlanıyoruz. Bitpanda, müşterilerimize dijital varlıklar alanında yenilikçi ve hepsinden önemlisi güvenli çözümler sunmak için gerekli teknik ve düzenleyici altyapıyı sağlıyor.”


Günün Grafiği


  • Grafik, bitcoin'in (BTC) %2'lik kümülatif piyasa derinliğini yani BTC cinsinden %2'lik fiyat aralığındaki alış ve satış emirlerinin toplam değerini gösteriyor.

  • Piyasa derinliği, en az bir yılın en düşük seviyesi olan 6,76 bin BTC'ye düştü.

  • Derinliğin zayıflaması, piyasanın istikrarlı fiyatlardaki büyük alım/satım emirlerini absorbe edemeyebileceği anlamına geliyor.

  • Kaynak: Kaiko

Daha Fazla Oku

    Hong KongBitcoinbtcalmanyabitpanda

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Kripto Yasası Meclise Sunuldu

16 Mayıs 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk