Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: ETF Kararı için Son Günler

8 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

8 Ocak 2024 17:26

Güncellenme: 8 Ocak 2024 18:19

Son Fiyatlar

cd

Öne Çıkanlar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularına yanıt vermesi için bekleyiş devam ediyor. Başvuru kararlarının verilmesi için son tarih olan 10 Ocak çok yaklaştı. SEC’in Ark 21 Shares'in başvurusunu 10 Ocak'a kadar onaylayıp onaylamayacağına karar vermesi gerekiyor. Bitcoin, 21 ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 46.000 dolara ulaştıktan sonra konsolide oluyor ve kararın netleşmesini bekliyor. Bitcoin hafta sonu 43.400 dolara düştükten sonra yaklaşık %2 artarak 45.000 dolara ulaştı. LMAX Digital, SEC'in bu hafta spot ETF'leri onaylamaması halinde fiyatta önemli bir düşüş olabileceğini söyledi ancak "2024'te herhangi bir geri çekilmenin 30 bin doların üzerinde son derece iyi desteklenmesini bekliyoruz" dedi. Bununla birlikte, olası bir onay durumunda %10 ila %15 oranları arasında ani bir ralli yaşanabilir.


Kıdemli Bloomberg analistleri, ABD'de bir spot bitcoin ETF'sinin onaylanma olasılığının %90'ın üzerine çıktığını, bahis platformu Polymarket'teki kripto piyasası katılımcılarının ise daha karamsar hale geldiğini ve oranları %85'e düşürdüğünü bildirdi. ETF analisti Eric Balchunas, hafta sonu paylaştığı gönderide SEC’in başvuru telaşının ardından teklifleri reddetme olasılığına atıfta bulunarak şunları söyledi: “Bu noktada %5’in yanında olduğumu söylemem gerek. Ama yine de kapıyı her zaman aralık bırakmak lazım.”


ARK Invest, üç ETF'sinin kapsadığı 20,6 milyon dolar değerinde Coinbase (COIN) hissesi daha sattı. Cathie Wood'un yatırım şirketi, geçen haftayı 153,98 dolardan kapatan toplam 133.823 COIN hissesini elden çıkardı. COIN, 2023'ün son üç ayında iki katından fazla değer kazanarak kripto borsasının hisselerinin ARK tarafından kazançlı bir şekilde satılmasını sağladı. Coinbase hisselerinin en büyük kısmı, 850 milyon doların üzerinde COIN’e sahip olan Innovation ETF'de (ARKK) bulunuyor. Satışlarla birlikte sahip olduğu pay %10,04’e düşüyor ve Coinbase'in hisse fiyatındaki artışa rağmen ARKK'nın gerçekleştirdiği satışların sona erebileceğini gösteriyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, 23 Şubat'ta vadesi sona eren bitcoin opsiyonlarından elde edilen zımni volatilite eğrisindeki değişiklikleri gösteriyor. Zımni volatilite, piyasanın belirli bir dönemdeki fiyat türbülansı beklentilerini ifade ediyor.

  • Eğri son haftalarda istikrarlı bir şekilde yükseldi ve bu, yatırımcıların 10 Ocak'a kadar bir veya daha fazla spot ETF'nin beklenen SEC onayı öncesinde artan fiyat türbülansına hazırlandığının bir işareti.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcark investCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk