Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Coinbase 1 Milyar Dolarlık Tahvil Satışı Planlıyor

13 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

13 Mart 2024 15:37

Güncellenme: 13 Mart 2024 16:54

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Coinbase (COIN), dönüştürülebilir tahvil satışıyla 1 milyar dolar toplayarak ve hisse senedi fiyatına zarar verebilecek satışlardan kaçınarak dijital varlıklardaki son ralliden kâr elde etme planını duyurdu. Plan, Michael Saylor'ın kurduğu MicroStrategy'nin kripto hedeflerini finanse etmek için izlediği yola benziyor. Kripto borsası yaptığı açıklamada, teminatsız dönüştürülebilir kıdemli tahvilleri özel bir teklif yoluyla sunacağını bildirdi. Şirket, gerekli finansmanı yeni hisse satarak sağlarsa şu anki hissedarlar etkilenebileceğinden böyle bir yola başvurduğunu ekledi.


Singapur merkezli dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital, Telegram kanalında yayımladığı notlarda, ether (ETH) fiyatlarının olası bir düzeltme görebileceğini söyledi. Ticaret firması, ether'in uzun vadeli potansiyeli konusunda ihtiyatlı bir biçimde iyimser. Ether iki yılın en yüksek fiyatı olan 4.000 doları aşmış olsa da, QCP, kripto para biriminin piyasa duyarlılığında olumsuz risk dönüşlerinin öne çıktığı bir değişim gözlemlediğini bildirdi. Alım ve satım opsiyonları arasındaki zımni volatilite farkını ölçen göstergeler, yakın gelecekte bir spot ether ETF'sinin onaylanma olasılığının düşük olması sebebiyle negatife döndü. QCP şu anda piyasada bulunan kaldıraç miktarından endişe duyduğunu belirtmekle birlikte, yatırımcıların herhangi bir düşüş yaşanırsa hızlıca geri toparlanacağını söylüyor. Piyasadaki aşırı kaldıraç, Mayıs 2021 tarihinde fiyatların 24 saat içinde %30 düşmesine yol açmıştı.


Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ve ABD Telif Hakkı Ofisi tarafından yapılan 112 sayfalık araştırma, mevcut ABD fikri mülkiyet yasalarının NFT’ler ile ilişkili telif hakkı ve ticari marka ihlaline yönelik endişelerle başa çıkmak için yeterli olduğu sonucuna vardı. Çalışma, Haziran 2022'de eski Demokrat senatör Patrick Joseph Leahy ve Demokrat senatör Thom Tillis tarafından talep edildi. USPTO ve Telif Hakkı Ofisi halka açık üç toplantı düzenledi ve ilgili paydaşlardan yorumda bulunmalarını istedi. Toplantı sonucunda çoğu paydaş "NFT platformlarında ticari marka kötüye kullanımı ve ihlali yaygın olmasına rağmen" mevcut yasaların yeterli olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    CoinbaseETHEthernft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk