Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: BTC 60 Bin Dolara Düşüyor

3 Temmuz 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

3 Temmuz 2024 16:43

Güncellenme: 3 Temmuz 2024 18:15

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Son 24 saatte yüzde 4 düşüşle 60.000 dolara gerileyen bitcoin (BTC), kripto majörlerindeki düşüşün arasında en kötü etkilenen oldu. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) tarafından ölçülen dijital varlık piyasası ise yaklaşık %3,3 değer kaybetti. Düşüşler, ABD’de listelenen spot BTC ETF'lerinin dün 13 milyon dolarlık çıkış kaydederek beş günlük giriş serisinin sonlanmasının ardından geldi. Ayrıca, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox'un dağıtımlarından kaynaklanan satış baskısının devam edeceğine dair endişeler de bulunuyor. QCP Capital’a göre, "Mt Gox işlemlerinin bu hafta gerçekleşmesi planlanıyor. 140.000 BTC'ye varan bu dağıtım, özellikle piyasalar üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek gibi gözüküyor."


ABD’de seçim temalı meme token’ları, birçoğunun en yüksek fiyatlardan yaklaşık %95 düşmesiyle büyük bir darbe aldı. CoinGecko verilerine göre, Joe Biden'la ilişkili olan Solana tabanlı Jeo Boden (BODEN), geçen hafta yüzde 70 değer kaybetti. BODEN şu anda son 30 günde %80 düştü ve en son mart ayı başlarında görülen seviyelere geri döndü. Donald Trump temalı tokenler bile, Trump'ın seçim şansının tartışma sonrası artmasına rağmen düştü. Politik finans (PoliFi) sektörü, 27 Haziran tartışmasının ardından ralli beklentilerinin aksine son 24 saatte %11 değer kaybetti.


Yatırım bankası Architect Partners, geçen hafta yayımladığı üç aylık raporda, dijital varlık endüstrisinin büyük bir büyüme aşamasına geçtiğini ve iki yıl öncesine göre çok daha iyi bir yerde olduğunu söyledi. Şirket, kripto endüstrisinin değerinin ilk yarıda 750 milyar dolardan fazla arttığını bildirdi. Büyüme, 700 milyar doları aşan kripto token’larının değerindeki artış, ABD'de 15 milyar dolardan fazla para çeken spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi ve halka açık kripto şirketlerinin 11 milyar dolar daha değer kazanmasından kaynaklanıyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, boğaların 72.000 dolardan geri çekilmeyi karakterize eden alçalan trend çizgisinin üzerinde bir dayanak oluşturamamasının ardından BTC'de yenilenen satışları gösteriyor.

  • Nisan sonundaki en düşük seviye olan 56.500 dolardan gelen yatay çizgi, bir sonraki önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcJoe BidenDonald Trumpgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum ETF’leri Onaylandı, Peki Ether’in Fiyatı Artacak mı?

23 Temmuz 2024 11:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk