Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 43 Bin Dolara Toparlanıyor

1 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

1 Şubat 2024 16:54

Güncellenme: 2 Şubat 2024 11:01

Son Fiyatlar

 


Öne Çıkanlar

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın hawkish yorumlarının yakın zamanda yapılması beklenen faiz indirimine ilişkin umutları sonlandırmasıyla bitcoin (BTC) 43.000 doların altına geriledi. Kriptolar da dahil olmak üzere risk varlıkları, açıklamanın hemen ardından keskin bir şekilde düştü. BTC, günlük en yüksek seviyesi olan 43.700 dolardan 42.300 dolara geriledi ve son 24 saatte %2,3’lük bir düşüşe tanık oldu. Dijital varlıkların toplam piyasa değerinin yaklaşık %90'ını kapsayan CoinDesk 20 Endeksi, aynı dönemde yaklaşık %3 değer kaybetti. Makro analist ve Asgard Markets'in kurucu ortağı Alex Krüger, Twitter gönderisinde, "Piyasa, faiz açısından kendini aştı" dedi ve ekledi: "Beklentilerimizin gerçekleşmesi mart ayında değil, mayıs veya haziran aylarında olacak gibi."


Cathie Wood'un şirketi ARK Invest, 2024 yılına yönelik yayımladığı raporunda, bitcoin'in (BTC) geleneksel varlık sınıflarına karşı etkili bir çeşitlendirici ve dengeleyici olduğunu, bireysel yatırım portföylerinde ise optimum payın %20'nin biraz altında olduğunu yazdı. "2023’te optimum payını %19,4’e çıkaran bitcoin, son yedi yılda büyük varlık sınıflarının çok üzerinde bir yıllık getiri kaydetti. Analizimiz, 2023'te bitcoin'e %19,4’lük bir pay ayırmanın portföyün getirilerini en üst düzeye çıkaracağını gösteriyor." 2015’te %0,5 olan bu pay, 2022’de %6,2’ye yükseldi. Şirket, "Bitcoin sadece yeni bir yatırım aracı değil, aynı zamanda yatırım portföylerini çeşitlendirmek için hayati bir bileşen ve dijital varlıklar arasında benzeri görülmemiş bir büyüme potansiyeli sunuyor" diye ekledi.


Kripto para kredi sağlayıcısı Celsius, alacaklılarına 3 milyar dolar değerinde kripto dağıtacak. İflasın ardından yeniden başlatılma sürecinde bu karara varan şirket, varlıkları Coinbase ve PayPal aracılığıyla ulaştıracak. Alacaklılar, anlaşmanın bir parçası olarak, düzenleyici onaya tabi halka açık bir şirket haline gelmesi beklenen Ionic Digital Inc. madencilik şirketinden de pay alacaklar. Celsius'un iflas sürecinde dolandırıcılık iddialarıyla suçlanan eski CEO Alex Mashinsky, 40 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı. Mahkeme, Mashinsky’nin bankacılık ve gayrimenkul varlıklarının dondurulmasını emretti. Duruşmanın Eylül 2024'te yapılması planlanıyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, piyasa değerine göre ilk 25 kripto para birimine bağlı vadeli ve konsolide vadeli işlemlerin kümülatif hacim deltasındaki (CVD) 24 saatlik değişimi gösterir.

  • CVD’nin BTC, TRX, ATOM ve XMR haricinde çoğu coin için negatif seyretmesi kripto para birimlerindeki satış baskısına işaret ediyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    BitcoinArkgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk