Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin (BTC) 38 Bin Dolara Yaklaşıyor

24 Kasım 2023 - Kripto piyasalarındaki en son fiyat hareketleri.

24 Kasım 2023 16:51

Güncellenme: 24 Kasım 2023 18:09

Güncel Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), bu sabah Mayıs 2022'den beri ilk kez 38 bin dolara ulaştı. Kısa sürede tekrar düşmüş olsa da bazı gözlemcilerin kısa vadeli yükseliş gördüğüne dair yaptıkları açıklamalar, kripto para birimini yüzde 1,5 artırdı. Örneğin trader Michael Van Pope, Twitter paylaşımında bitcoin için bir sonraki adımın 40 bin dolar olduğunu söyledi ve şöyle yazdı: “Yavaş yavaş yeni bir direnç noktasına doğru ilerliyoruz. Potansiyel olarak 38 bin doların üzerinde gerçekleşecek bir kırılma, sırada 40 bin dolar seviyesinin olduğunu gösteriyor.” Ether ise gün içerisinde yüzde 2’lik bir değer kazanarak 2,100 dolar civarında işlem görüyor.


JPMorgan, perşembe günü yayımladığı araştırma raporunda, tröstün borsa yatırım fonuna (ETF) dönüşeceğini umut eden yatırımcıların Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesi almaya devam ettiğini söylüyor. Rapora göre, yılın başından bu yana GBTC’ye 2,5 milyar doların üzerinde para yatırıldı ancak Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, “Bu yatırımların ETF umutlarıyla yapıldığını, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından verilecek bir onayın tröstün zararına olacağını ve 2,7 milyar doların çekilebileceğini” belirtti.


Yargı merciinin resmi web sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Karadağ'ın başkenti Podgorica'daki bir mahkeme, Terra'nın kurucusu Do Kwon'un Güney Kore veya ABD'ye iade edilmesini onayladı. Kwon, Podgorica'nın havaalanında sahte belgelerle yakalandıktan sonra mart ayında tutuklanmıştı. İadeyle ilgili nihai kararın, Kwon'un Karadağ'da belge sahteciliği suçundan dört ay hapis yatmasının ardından Karadağ Adalet Bakanı tarafından verileceği belirtilmişti. Kwon, ABD'deki mevcut sivil suçlamalara ve Güney Kore'deki terraUSD’nin çöküşüyle ilgili devam eden bir soruşturmaya ek olarak, ABD federal savcıları tarafından yapılan çok sayıda dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya.


Günün Grafiği   • Grafik, 2010'dan bu yana SWIFT işlemlerinde kullanılan ABD doları, euro ve Çin yuanının payını gösteriyor.

  • Kullanımının eskisi gibi olmadığı söylentisi dönüp dursa da dolar, finansal işlemlerde en çok kullanılan para birimi olmaya devam ediyor.

  • Euro kullanımı ise gittikçe azalıyor ve para biriminin payı 13 yılın en düşük seviyesine geriliyor.

  • Kaynak: Deutsche Bank Research

Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcdo kwonGrayscale

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk