Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Boğaları Umutlu

2 Temmuz 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

2 Temmuz 2024 15:18

Güncellenme: 2 Temmuz 2024 20:11

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) boğaları, aylarca süren düşüşlerin ardından olası mevsimsel döngülerin lider kripto para biriminin fiyatlarını artırmasıyla birlikte önümüzdeki haftalarda daha da sevinebilir. BTC, nisan ayından bu yana 59.000 ila 74.000 dolar arasında işlem gördü ve tanık olunan milyarlarca satış, yaklaşan satış baskısı ve borsa yatırım fonlarından (ETF'ler) çıkışlar sebebiyle olumsuz etkilendi. Ancak temmuz ayı bunu değiştirebilir. Ayın ilk günü, ABD'de listelenen ETF'lerin yaklaşık 130 milyon dolarlık giriş kaydettiğini gördü, bu da ay boyunca 900 milyon dolardan fazla çıkışın ardından haziran başından bu yana en yüksek seviye. Singapur merkezli QCP Capital: "Bitcoin'in temmuz ayında ortalama yüzde 9,6'lık bir getirisi söz konusu ve özellikle negatif bir haziranın ardından (-yüzde 9,85) sonra güçlü bir şekilde geri dönme eğiliminde."


Kripto şirketi CoinShares, profesyonel yatırımcıların son iki hafta içerisinde ether (ETH) tarafından takip edilen borsada işlem gören ürünlerden 120 milyon doların üzerinde para çektiğini bildirdi. Ürünler son iki haftada da 60 milyon dolarlık net çıkış kaydetti ve bu, Ağustos 2022'den bu yana en yüksek seviye. Çoklu varlık ve bitcoin (BTC) ETP'leri ise sırasıyla 18 milyon dolar ve 10 milyon dolar giriş kaydetti, bu da duyarlılığın değişebileceğini gösteriyor. Ether ETF'leri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) geçen ay şirketlerin başvurularını onayladıktan sonra ABD'de ticarete sunulmaya çok yaklaştı. Şu anda düzenleyicinin ürünlere dair S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor.


Kripto borsası Gemini'ye göre, ABD'deki spot ether ETF'leri ilk altı ayda 5 milyar dolarlık net giriş kaydedebilir. Raporda, akışların yönetim altındaki mevcut Grayscale Ethereum Trust (ETHE) varlıklarıyla birleştirildiğinde, ABD'deki spot ETH ETF'leri için ilk altı ayda toplam 13 milyar ila 15 milyar dolarlık bir AUM sağladığı belirtildi. Gemini, girişlerin ether'in göreceli konumunu iyileştirebileceğini belirtti. Raporda "Uluslararası ETF piyasalarında karşılaştırılabilir AUM, sağlam zincir üstü dinamikler ve gelişen bir stabil para ortamı gibi farklılaştırıcı faktörler göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda ETH ticaretinin yüksek getirileri olduğu görülüyor" ifadeleri yer aldı.


Günün Grafiği


  • Grafik, bitcoin'in rekor seviyelerden geri çekilmesini karakterize eden alçalan bir trend çizgisini geçmeye çalıştığını gösteriyor.

  • Burada gerçekleşecek olası bir kırılma, kısa vadeli kazançlar için imkân yaratabilir.

  • On-chain analiz, 65.000 doların zorlu bir direnç olabileceğine işaret ediyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışbitcoin etfether etfCoinSharesGemini

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk