Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin ila 64 Bin Dolar Arasında Mekik Dokuyor

7 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

7 Mayıs 2024 16:30

Güncellenme: 7 Mayıs 2024 16:58

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin, Asya ve Avrupa sabah saatlerinde 63.000 ila 64.000 dolar arasında seyretti ve geçen haftaki çöküşle birlikte 57.000 doların altına düşmesini toparladı. Dünkü 65.500 dolar seviyesinden geri çekilen BTC, 60.000 dolar üzerinde bir aralığa yerleşmiş görünüyor. Bu yazının yazıldığı sırada 64.114 dolardan fiyatlandırılıyor. Nisan ayında %16'nın üzerinde bir düşüş kaydeden kripto para birimi, mayıs ayının başından bu yana yaklaşık %10 arttı. Kripto para piyasasının kapsamlı bir ölçüsü olan CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ise dünden bu yana %1,33 düştü.


Broker şirketi KBW'ye göre, Robinhood’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan davasını kazanması çok muhtemel. KBW, pazartesi günü yayımladığı araştırma raporunda, SEC'in ticaret platformuna karşı Wells Bildirimi yayınlamasının, dijital varlık listelemelerine yönelik muhafazakar yaklaşımı göz önüne alındığında şaşırtıcı olduğunu söyledi. Şirket analistleri, "Görüşümüz, HOOD'un mahkemede SEC ile savaşacağı ve HOOD'un katı listeleme standartları göz önüne alındığında çoğu ABD'li rakibini mağlup edeceği yönünde" yazdı. KBW, HOOD hissedarlarının SEC'in Coinbase ile devam eden davasının zaman çizelgesine bağlı olarak 2025'in sonlarına kadar herhangi bir yasal davanın sonucu hakkında tam netliğe sahip olmayacağını da sözlerine ekledi.


Dijital banka Revolut'un kripto borsası Revolut X, profesyonel kripto para yatırımcılarının kullanımına sunuldu. Dünya çapında 40 milyondan fazla müşterisi bulunan Londra merkezli şirket, Relovut X’i önde gelen kripto borsalarıyla rekabet edebilmek için geliştirdiğini açıkladı. Birkaç yıldır uygulaması üzerinde kripto alım ve satımına izin veren Revolut, kripto borsasının duyurusunu şubat ayında yapmıştı. Bağımsız borsa, daha düşük ücretler sunarak kullanıcıları ticaret yapmaya teşvik etmek için tasarlandı. E-postayla gönderilen duyuruya göre Revolut, işlemi gerçekleştiren kişiden sıfır, alıcıdan ise %0,09 ücret talep edecek.


Günün Grafiği

  • Grafik, Ekim 2022'den bu yana kripto piyasasında kaydedilen aylık risk sermayesi finansmanını gösteriyor.

  • VC finansmanı, nisan ayında da (üst üste ikinci ay) 1 milyar doları aştı.

  • Tagus Capital'a göre, ABD küresel finansmanın %35'ini oluştururken, Singapur ve İngiltere %9,2 ve %7,4 ile onu takip ediyor.

  • Kaynak: Tagus Capital, Rootdata

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcrobinhoodrevolutSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk