Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 58 Bin Dolar Seviyesinde İstikrarlı

2 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

2 Mayıs 2024 15:59

Güncellenme: 2 Mayıs 2024 16:30

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin, ABD Merkez Bankası'nın gösterge faiz oranını değiştirmemesinin ardından 58.000 dolar civarında seyretmeye devam ediyor. Powell, basın toplantısı sırasında ekonominin faiz oranlarını düşürmek için fazla güçlü olduğunu söylerken, yeni faiz artırımları ve son zamanlarda hayal kırıklığı yaratan enflasyon rakamlarının körüklediği likidite sıkılaştırmasına dair endişelere değindi. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) verilerine göre, SOL ve AVAX gibi altcoin’ler dünkü düşüşten sonra toparlanmaya öncülük ederken, dijital varlık piyasası genel olarak %4 civarında artış gösterdi.


Farside Investors ve CoinGlass verilerine göre, sunulan 11 ETF 563,7 milyon dolarlık kümülatif net çıkış gördü ve bu seferki, fonların 11 Ocak'ta işlem görmeye başlamasından bu yana en büyük çıkış oldu. Yatırımcılar 24 Nisan'dan bu yana ETF'lerden yaklaşık 1,2 milyar dolar çekti. Fidelity'nin FBTC’si dünkü çıkışlara öncülük etti ve 191,1 dolar kaybetti. FBTC ve BlackRock'ın IBIT'in Grayscale ETF'den (GBTC) gelen istikrarlı çıkışları telafi edememesi boğalar için endişe verici olabilir. Diğer risk varlıkları gibi bitcoin’in de likidite koşullarında beklenen değişikliklere karşı hassas olduğunu söylemek gerek. Lider kripto para birimi, Powell'ın yorumlarının ardından 56.620 dolardan 59.430 dolara kısa bir yükselişe tanık oldu. 10 ve 2 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi de dolar endeksiyle birlikte düştü.


BlackRock'ın dijital varlıklar başkanı, bitcoin ETF'lerine farklı türden bir yatırımcıdan yeni bir giriş dalgası geleceğini düşünüyor. Robert Mitchnick, CoinDesk'e verdiği röportajda önümüzdeki aylarda devlet varlık fonlarının, emeklilik fonlarının ve bağışların spot ETF'lerde işlem görmeye başlayacağını söyledi. BlackRock'ın birkaç yıldır bu tür kurumlarla bitcoin hakkında görüştüğünü ve ETF'ler aracılığıyla çok fazla bastırılmış talep olabileceğini öne sürdüğünü ekledi.


Günün Grafiği


  • Grafik, bitcoin'in Bitfinex'teki fiyatı ile küresel ortalama fiyatı arasındaki farkı gösteriyor.

  • Bitcoin ticaretinin Bitfinex'te 100 doların üzerinde prime ulaşmasıyla birlikte spread genişliyor.

  • Bu tutarsızlık, Bitfinex'teki yatırımcıların dipten satın alım yaptığı anlamına geliyor olabilir.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışbitcoin etfABD Merkez Bankasıbitfinexblackrock

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk