Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Goldman Sachs: Kripto Fiyatları ve Endüstri Faaliyetlerindeki Düşüş Nedeniyle Coinbase Hisseleri Düşebilir

Raporda, şirketin hissedar seyreltme ve etkili çalışan tazminatı arasında zor bir seçimle karşı karşıya olduğu belirtildi.

27 Haziran 2022 16:08

Güncellenme: 27 Haziran 2022 17:01

Goldman Sachs (GS), Coinbase'in (COIN) notunu "nötr"den "satış" seviyesine indirdi ve fiyat hedefini 70 dolardan 45 dolara düşürdü.


  • Banka pazartesi günü yayımladığı raporda, notun düşürülmesinde kripto fiyatlarındaki devam eden düşüşün ve buna eşlik eden endüstrideki faaliyet seviyesinin etkili olduğunu belirtti. Coinbase hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde %5.7 düşüşle 59.40 oldu.
     
  • Wall Street devi aynı raporda, Robinhood Markets'ı (HOOD) 9.50 $ fiyat hedefiyle "sat"tan "nötr"e yükseltti. Robinhood hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde %2.6 artışla 8.21’e çıktı.
     
  • Şirketin mevcut dijital varlık seviyelerinin ve işlem hacimlerinin, 2022'de yıllık bazda %61 düştüğü ve yılın geri yarısında yaklaşık %73 düşeceği belirtilen rapora göre bu, Coinbase'in gelir tabanında "daha fazla bozulma" anlamına geliyor.

  • Bankaya göre, 2022'nin ilk çeyreği itibariyle yaklaşık 3,8 milyar dolarlık net nakit pozisyonuna göre yaklaşık 11,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Coinbase, kısa vadede daha yüksek gelirlerin daha yüksek kripto para birimi fiyatları ve oynaklık gerektireceği için sınırlı değerleme desteği görüyor. Banka, önümüzdek birkaç yıl için EBITDA (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) görünümünü de, negatif olarak düzeltti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk