Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Goldman, Düşük Kripto Para Birimi Fiyatlarının ABD Ekonomisine Etkisinin Sınırlı Olduğunu Belirtiyor

Banka, borsadaki düşüşün ABD hane halkının net değeri üzerine olan etkisinin daha büyük olduğunu söyledi.

20 Mayıs 2022 15:41

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:07

Goldman Sachs, perşembe günü yayınlanan bir araştırma raporunda, kripto para piyasasındaki son düşüşten sonra ABDDeki toplam harcamalarda küçük bir düşüşün olabileceğini söyledi. Düşüşlerden dolayı işgücüne katılımda bir artış için sınırlı bir alan olduğu belirtildi.


Banka aynı zamanda bir diğer önemli faktörün de diğer ülkelerde bulunana yatırımcılar tarafından tutulan kripto varlığının payı olduğunu dile getirdi. Goldman’in tahminlerine göre ABD hane halklarının yaklaşık küresel olarak üçte birine sahip bu da 1,3 trilyon dolarlık bir piyasa değerine tekabül ediyor. Bu, piyasa değerindeki son düşüşün 2021’in dördüncü çeyreğinde 150 trilyon dolar olan ABD hane halkı net değerine göre çok küçük olduğu anlamına geliyor.


Notta, son kripto fiyat düşüşlerinin ABD kripto varlıklarını yaklaşık olarak 300 milyar dolar azalttığını ve bu varlıkların hane halkının sadece % 0,3’ünü oluşturulduğu söylendi. Notun devamında ise, hisse senetlerinin geçen yılın sonunda hane halkının net değerinin yaklaşık %33’ünü oluşturduğu ve borsadaki son düşüş büyük bir ihtimalle hane halkının net değerini 8 trilyon dolar kadar azalttığı belirtildi.


Raporda, daha sıkı finansal koşulların bu yıl büyüme ve harcamalarda hızlı bir yavaşlamaya neden olacağı ancak son kripto para düşüşünden dolayı herhangi bir artan etkinin daha “tutarlı” olacağı söylendi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk