Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Kriptolar Dün Yaşanan Yükselişin Ardından Şu Anda Sakin

Kripto sektöründen kötü haberler gelmeye devam etse de iyimser beklentilerle Bitcoin 22.000 dolar’da, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum 1.500 dolar’da tutunmuş görünüyor.

19 Temmuz 2022 09:52

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 09:59

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri, küresel ekonomi, parasal sıkılaşma ve bu yazın içinde Ethereum birleşmesi hakkında yatırımcı iyimserliğinin küçük çaplı canlanmasıyla Pazartesi günü bir noktada 22.800 doları aşarak Pazar günü başladığı rallilerine devam etti. Şu anda kırmızıda görünse de, bu dün yaşanan hızlı değer artışından kaynaklanıyor.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %9'dan fazla artışla yaklaşık 22.896 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin şu anda, kripto ticaret platformu Celsius Network'ün para çekme işlemlerini durdurduğunu ve Coinbase'in (COIN) ve bir dizi dijital varlık şirketinin işleri kestiğini söylediği Haziran ortasından bu yana elinde tuttuğu 18.000 ila 22.000 $ aralığının üst sınırında işlem görüyor. 


Piyasa hacmine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, daha da iyi bir performans sergiledi ve bir önceki güne göre %19'dan fazla tırmanarak kabaca 1.600 dolardan işlem gördü. Piyasalar, Ethereum blok zincirinin daha enerji yoğun bir protokolden daha çevre dostu bir  protokole geçişine umutla bakmaya devam ediyor. Diğer büyük altcoinler, çoğunlukla daha derinlerde olmak üzere çeşitli yeşil tonlarında.


Yine de, piyasa gözlemcileri, aylarca süren artan enflasyon, merkez bankası belirsizliği ve yaklaşan durgunluk beklentisi göz önüne alındığında, iyimser olmaktan çok temkinli.


Varlık yönetimi firması Arca'nın portföy yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Hassan Bassiri CoinDesk’e, "Bir veya iki hafta gibi kısa vadede yükseliş eğilimindeyim, ancak bundan sonra temkinli olmalısınız çünkü hala tüm bu makroekonomik ters rüzgarlar devam ediyori. Ve hala uzaya akan yeni sermayeniz yok. Sadece birbirimize karşı ticaret yapıyoruz" dedi.


Kriptolar, erken yükselen hisse senetlerinin genel yönünü izledi, ancak ana hisse senedi endeksleri, teknoloji odaklı Nasdaq ve S&P 500 %02 civarında değer kazandı. iPhone ve bilgisayar üreticisi Apple'ın harcamaları ve işe alımları geri çekeceğini açıklamasının ardından ufak bir düşüş yaşansa da, trend bir süre sonra devam etti. Bassiri, "Bu, şu anda piyasada çok ilginç bir zaman. Apple haberleri çıktığında, pazar hemen geri çekildi, bu nedenle geleneksel pazarlarla hala güçlü bir korelasyon var. Ancak kripto kısa vadede ayrışmaya başlıyor. Bu nedenle, çok fazla yetkinlikle ne olacağını söylemek çok zor. çünkü piyasa oyuncuya karşı çok oyuncu."


Kötü haberler devam ediyor

Kripto endüstrisinden sıkıntılı haberler de akmaya devam etti. Bir CoinDesk kardeş şirketi olan kripto komisyoncusu Genesis Global Trading, Teneo tarafından yüklenen 1157 sayfalık bir mahkeme dosyasına göre, iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital'a karşı 1,2 milyar dolarlık dava açtı. 


Dosyada, Genesis Asia Pacific Pte. Genesis Global'in bir yan kuruluşu olan Ltd., Three Arrows'tan 1,14 milyar dolarlık varlıkları ile birlikte toplam 91,3 milyon dolar değerinde AVAX ve NEAR tokenleri için kurtarma isteniyor.


Mahkeme başvuruları, Celsius'un bilançosunda (en az) 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğunu da ortaya koydu. Şirketin 5.5 milyar dolarlık borcunun 4.7 milyar doları müşteri varlıklarını temsil ediyor. Şirketin bilançosunda çoğu likit olmayan sadece 4.3 milyar dolar var. Şirket, kurumsal alacaklılara olan borcunu ödemeye başlamış olsa da, bireysel yatırımcılar karanlıkta kaldı ve muhtemelen Celsius'un başarısızlığının yükünü taşıyacaklar.


Bassiri, geçen günki rallinin Ethereum’daki kısa süreli sıkışmadan kaynaklandığını söyledi. "Piyasa yapısı, insanların açığa çıktığı şekildeyse ve onlara karşı kısa bir sıkışma başlatabilirseniz, bu, ivme algolarını (algoritmaları) ve ek alıcıları tetiklemeye başlayabilir. Bugün de bunu görmeye devam ediyoruz" dedi. "Ether'in hareket etmek için gerçek bir nedeni var çünkü bir katalizör geliyor" diye de ekledi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk