Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Genesis’in Durumu Grayscale Bitcoin Trust’ı Doğrudan Etkilemiyor”

Bernstein’ın raporuna göre, Genesis iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalırsa, alacaklıların GBTC varlıkları üzerinde hiçbir iddiası olmayacak.

22 Kasım 2022 09:13

Güncellenme: 22 Kasım 2022 11:18

Bernstein'ın, yayınladığı araştırma raporuna göre, Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC), kardeş şirketi Genesis Global Capital'in kredi biriminin, FTX’in çöküşünün sonucu olarak para çekme işlemlerini durduracağını söylemesi dikkatleri o tarafa yöneltmiş durumda.


Raporda, Genesis’in durumunun GBTC'yi doğrudan etkilemediği belirtilirken, Genesis, likidite sağlayamasa ve iflas başvurusunda bulunsa bile, alacaklılar GBTC varlıkları üzerinde hiçbir iddiada bulunamayacaklar.


GBTC'yi yöneten Grayscale Investments ve Genesis, CoinDesk gibi Digital Currency Group'a (DCG) ait.


Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, "GBTC'nin güven veren yapısı sahiplerini korurken DCG veya DCG grup varlıkları, içindeki başarısızlıklara karşı korumalı durumda ifadelerini kullandı.


Raporda, piyasanın, Grayscale'in felaket durumunda stratejik seçenekleri değerlendirebileceğinden endişeli olduğu vurgulandı ancak DCG, en büyük felaket senaryosundada bile Genesis yerine Grayscale'de kalmayı tercih edeceğini belirtti. Bernstein'a göre Greyscale, DCG'nin yılda yaklaşık 300 milyon dolar ücret üreten amiral gemisi ve nakit ineği konumunda.


GBTC, en büyük bitcoin yatırım aracı konumunda ve 10,5 milyar dolardan fazla BTC'ye sahip bulunuyor. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk