Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Genesis ve Three Arrows Capital, Tazminat Üzerine Anlaşmaya Vardı

Kripto kredi sağlayıcısı, hedge fonu 3AC’ye 33 milyon dolar ödeme yaparak tazminat mevzusunu kapatmak istiyor.

13 Kasım 2023 15:25

Güncellenme: 13 Kasım 2023 15:31

Belgelere göre, mahkemenin onay vermesi durumunda iflas eden kripto kredi sağlayıcısı Genesis ve hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) aralarındaki 1 milyar dolarlık tazminat davası 33 milyon dolarlık bir ödemeyle çözülecek.


Hedge fonunun Haziran 2022’deki çöküşü, uzun zamandır içerisinde bulunduğumuz kripto kışını başlatan ilk domino taşı olmuştu. 9 Kasım tarihli mahkeme dosyasına göre Genesis, taraflar arasında gerçekleştirilen “kapsamlı müzakereler” sonucunda, New York iflas mahkemesinden onay bekliyor.


"3AC, normal şartlarda Genesis'in ödemesi gereken 1 milyar dolar yerine 33 milyon dolar tutarında adi alacak talep ediyor" ifadelerinin yer aldığı belgede, şirketlerin bir anlaşmaya vardığı ve talebin onaylanması durumunda karşılıklı sorumluluklardan feshedilecekleri belirtiliyor.


Temmuz 2022’de 3AC’ye karşı 1,2 milyar dolarlık tazminat davası açan Genesis, geçtiğimiz hafta yaptığı başvuruda, hedge fonunu şirketin en büyük borçlularından biri olarak nitelendirdi.


Onay bekleyen anlaşmaya yönelik duruşmanın 30 Kasım’da başlaması planlanıyor.


Daha Fazla Oku

    Genesis3ACiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 9 Milyar Dolarlık Transferin Ardından 68 Bin Doların Altına Düştü

28 Mayıs 2024 17:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk