Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Gemini, Bulaşma Korkuları Yaşarken Son 24 Saatte 485 Milyon Dolarlık Çıkışı Gördü

Gemini, verimlilik programını durdurarak kullanıcıların borsaya olan güvenini sarstı.

17 Kasım 2022 08:39

Güncellenme: 17 Kasım 2022 08:52

Winklevoss kardeşlerin kurduğu kripto borsası ve saklama kuruluşu Gemini, FTX ve Alameda’nın çöküşlerinin etkileriyle sektördeki bulaşma riski ile mücadele ederken, platformdan yaşanan çıkışlarla başka bir korkuyu daha yaşadı.


Blok zinciri istihbarat platformu Nansen’in yayınladığı veriler, Gemini'nin son 24 saatte 485 milyon dolarlık net çıkış gördüğünü gösteriyor. 


Çıkışlar toplamda 563 milyon dolara ulaşırken, girişler ise sadece 78 milyon dolar olarak gerçekleşti. Gemini, geçtiğimiz hafta Nansen tarafından sağlanan verilere göre 682 milyon dolar tutarında net çıkış yaşarken bu çıkışların büyük bir kısmı Çarşamba günü gerçekleşti.Blok zinciri veri platformu Arkham Intelligence’a gore ise, Gemini olarak tanımlanmış kripto cüzdanlarındaki bakiyeler bir gece önce 2,2 milyar dolardan 1,7 milyar dolar seviyesine indi.


Bu derece hızlı ve büyük çıkışın ardından, Gemini programının destekleyicisi, kripto yatırım bankası Genesis Global Trading'in borç verme birimi, piyasadaki aşırı kayma ve FTX’in iflasının sektörde yarattığı güven kaybı nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.  
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk