Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Geleneksel Finans ve Blok Zinciri Dünyası Arasında Köprü Kurmak

Geleneksel finans sistemi uyum sağlamayı öğreniyor. Daha kapsayıcı ve verimli bir ekosisteme ulaşmak mümkün.

9 Kasım 2023 17:31

Güncellenme: 9 Kasım 2023 23:54

Geleneksel finans sistemi ile blok zinciri dünyası arasındaki ilişki, mevcut finansal sistemde büyük bir dönüşüme işaret ediyor. Geleneksel finans kurumları, blok zincir teknolojisinin potansiyelini fark ederek bu yeni ekosisteme entegre olmaya çalışıyor. Yavaş yavaş inşa edilen bu köprünün amacı ise daha kapsayıcı, şeffaf ve verimli bir ortam oluşturmak. "Geleneksel Finans ve Blockchain Dünyası Arasında Köprü Kurmak" panelinde konuşan First Digital Trust'ın CEO'su Vincent Chok, bu iki farklı dünyanın bileşimindeki fırsatları, zorlukları ve potansiyel stratejileri açıklıyor.


Binance Global Business Development - Marketing & Partnerships Raj Nandwani’nin sorularını yanıtlayan Vincent Chok, özellikle Hong Kong’da finans sektörünün nasıl yeniden yapılandığını anlattı.  


Chok’un belirttiğine göre, Web3’te bir şirketin oynayabileceği pek çok rol var. Varlıklar token haline getirildiğinde, iş modeli bir kontrol merkezine dönüşüyor. Cüzdanlar ya da bankalar olmadan, lojistik merkezi olmadan o markaların sorumluluğunu First Digital gibi yapılar alıyor. Chok, “Hong Kong’ta dijital varlıkları yönetiyoruz ama bankacılar gibi regüle değiliz. First Digital’in buradaki rolü önemli. Geçtiğimiz dönemde FD121’i duyurduk ve çok iyi gidiyoruz. İşlem hacmi 3 milyonun üstünde” diyor.  


Hong Kong hükümetinin stabil kripto paralar için bir guideline yayınladığını belirten Chok, “Şu an en büyük stabil para sağlayıcısı olduk Asya’da. Devlet desteğiyle daha da ölçeklenebiliriz. Hong Kong dünyanın Web3 merkezi olma yolunda ilerliyor. Şu anda dünyadaki diğer hükümetlerin düzenleyici kurumları bankalara ‘kriptoyu tanıyacaksın’ demiyor. Böylece Hong Kong’da bir şeffaflık sağlanmış oldu. Bu da Hong Kong’un ne kadar nadide bir pozisyonda olduğunu gösteriyor” şeklinde konuşuyor.  


Şu anda kripto tarafının Hong Kong devleti tarafından korunduğunu ifade eden Chok, bugünkü gerçek durumun kullanıcıların daha stabil şeyler aradıklarını gösterdiğini söylüyor ve tüm bu düzenlemelerin Hong Kong’da dünyanın en güçlü bankalarının varlığına rağmen yapılabildiğine dikkat çekiyor. “Devlet sadece finans kuruluşlarıyla değil teknoloji şirketleriyle de konuşuyor ve Web3 pazarının farklı oyuncularını bir araya getiriyor” diyen Chok, First Digital olarak kısa süre içinde oyun ve De-Fi alanına da gireceklerini belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftaya Bakış: Piyasaların Öne Çıktığı Haftada Perde Arkası

4 Aralık 2023 16:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk