Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Galaxy: Ether Spot ETF'leri İlk Beş Ayda 5 Milyar Dolarlık Net Giriş Görebilir

Raporda, ETH'nin toplam arzı nedeniyle ETF girişlerine fiyat açısından bitcoin'den daha duyarlı olduğu belirtildi.

27 Haziran 2024 14:19

Güncellenme: 27 Haziran 2024 14:52

Galaxy (GLXY) Research, dün yayımladığı raporda ether (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) ayda 1 milyar dolarlık net giriş kaydedebileceğini söyledi.


Analist Charles Yu, "ETH ETF'lere yapılan net girişlerin, ilk beş ay boyunca BTC ETF'lere net girişlerin %20-50'si kadar olmasını bekliyoruz, bu da ayda 1 milyar dolar net giriş anlamına geliyor" dedi.


Ether ETF'leri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) geçen ay şirketlerin başvurularını onayladıktan sonra ABD'de ticarete sunulmaya çok yaklaştı. Şu anda düzenleyicinin ürünlere dair S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor. Spot bitcoin ETF'leri ise ocak ayında piyasaya sürülmüştü.


Galaxy, ether'in staking, köprüler ve akıllı sözleşmelerde kilitlenen toplam ETH arz miktarı ve merkezi borsalarda tutulan düşük miktar nedeniyle ETF girişlerinde fiyat olarak bitcoin'den daha duyarlı olacağını düşünüyor.


Galaxy, staking ödüllerinin olmaması nedeniyle spot ether ETF talebinin sınırlı olabileceği konusunda uyardı.


Grayscale Ethereum Trust'tan (ETHE) gelen çıkışlar da muhtemelen ether ETF girişlerinde bir engel yaratacak. Galaxy, bu negatif akışların ayda yaklaşık 319.000 ETH yani 1,1 milyar dolar olabileceğini tahmin ediyor. Yine de, bu tröstlerde tutulan ether yüzdesi nedeniyle, "ETHE ETF dönüşümü, ETH fiyatında Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dönüşümünden daha küçük bir kayma yaratacak."


Raporda, GBTC'den farklı olarak ETHE'nin 3AC ve Genesis gibi iflas nedeniyle zorunlu satışla karşı karşıya olmadığı ve bu yüzden de ether'in daha az satış baskısıyla karşı karşıya kalacağı vurgulandı.


Reuters'ın bildirdiği üzere, SEC spot ether ETF'lerini 4 Temmuz'da onaylayabilir.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfether etfETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk