Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Galaxy Digital, Varlık Saklama Platformu GK8’i Satın Aldı

Varlık saklama platformu GK8, kripto borcu veren fakat geçtiğimiz Haziran ayında iflas koruması başvurusunda bulunan Celsius’a aitti.

23 Şubat 2023 16:48

Güncellenme: 24 Şubat 2023 02:00

Mike Novogratz’ın kripto merkezli finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital, iflas eden Celsius’tan GK8’i satın almak üzere Aralık ayında gerçekleşen açık artırmayı kazanmıştı.


Galaxy, GK8 çözümleri piyasada erişilebilir halde kalmaya devam edecek olsa da şirketin bu çözümleri aracı platformu olan GalaxyOne’a entegre edeceğini duyurdu.


Kasım 2021’de Celsius tarafından 115 milyon dolara satın alınan GK8, iflas koruması başvurusu sonrasında daha birçok varlıkla birlikte tekrar satışa çıkarılmıştı.


İflas ve kripto dünyasında devam eden ayı piyasasının etkisiyle Galaxy, %60’tan fazla fiyat düşüşü ile GK8’i 44 milyon dolara satın aldı. Galaxy daha önce yine bir kripto saklama platformu olan BitGo ile 1.2 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladıktan sonra anlaşmadan geri çekilmişti ve dava edilmişti.


Şimdi ise bu satın alım kurumlar arası ticaret, borç yönetimi, portföyler arası marj ve daha birçok finansal hizmet seçeneği sunan GalaxyOne ile entegre edilerek platformun gelişimine katkıda bulunacak. Ayrıca bu gelişme Galaxy’ye Tel Aviv’de yer alan kurucular dahil 40 kişilik bir ekiple çalışma imkanı sağlayacak.


Galaxy Digital’ın kurucusu ve CEO’su Novogratz ise yaşanan gelişmelerle alakalı “Yenilikçi ve güvenli saklama hizmetlerine yönelik yatırımcı talebi artmaya devam ediyor. GK8’i satın almamız ise en iyi saklama çözümlerinin yanı sıra müşterilerimize en yeni cüzdan teknolojilerini sunma çabalarımıza da katkı sağlıyor. GK8 ekibi, GalaxyOne platformumuzun gelişiminde önemli bir rol oynayacak” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    Galaxy DigitalGK8Celsius

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk