Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

FTX Soyguncusu, 200 Milyon Dolarlık Ether'i 12 Kripto Cüzdanına Aktardı

Soyguncu, iflas eden kripto borsası FTX’ten milyonlarca dijital varlığı, borsa iflas başvurusu yaptığı gün boşaltmıştı.

22 Kasım 2022 08:47

Güncellenme: 22 Kasım 2022 08:56

Etherscan’in yayınladığı blok zinciri verileri, FTX soyguncusuyla bağlantılı bir kripto hesabının, anlık fiyatlarla yaklaşık 200 milyon dolarlık toplam 180.000 ether’i 12 kripto cüzdanına taşıdığını ve her bir cüzdanın sadece dakikalar içinde 15.000 ether aldığını gösteriyor. Batık kripto borsası FTX, ABD'de iflas koruması başvurusu yaptığı 11 Kasım günü yaklaşık 600 milyon dolarlık yetkisiz para çekme işlemiyle karşı karşıya kalmıştı.


Blok zinciri uzmanları, soyguncunun büyük bir ihtimalle FTX’in soğuk cüzdanlarına erişim sağlayabilen içerden biri olduğunu düşünüyorlar.


Kripto borsası Kraken'in güvenlik ekibi ise yaptığı açıklamada, işlem ücretlerini ödeme aşamasında kişisel doğrulanmış hesaplarını kullandıkları için soyguncunun kimliğini bildiklerini söyledi.


Blok zinciri istihbarat firması Arkham Intelligence, ise soyguncunun panik yaşadığını ve elindeki varlıkları nakde çevirmeye çalışırken dönüştürme ücretleri nedeniyle büyük miktarda para kaybettiğini belirtti.


Soyguncunun bu son işlemi, Pazar günü fonları renBTC’ye dönüştürmesinin ardından gerçekleşti. Blok zinciri analiz firması Elliptic'in yayınladığı rapora göre, Ren Köprüsü, geçmişte en az 500 milyon dolar değerinde çalıntı fonu aklamak için kullanıldı.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Konsolide Vadeli İşlemler için Onay Aldı

28 Eylül 2023 18:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk