Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Fonları Temmuzdan Bu Yana En Yüksek Girişleri Görüyor

9 Ekim 2023 bağlamında kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri.

9 Ekim 2023 18:15

Güncellenme: 9 Ekim 2023 20:51

Öne Çıkanlar

CoinShares'ten alınan verilere göre, dijital varlık yatırım fonları temmuz ayından bu yana en yüksek giriş olan 78 milyon dolara tanık oldu. Bitcoin yatırım fonları toplam 43 milyon dolar ile en büyük giriş oranını gördü. Raporda bitcoin işlem hacimlerinin de geçen hafta yüzde 16 arttığı belirtildi. CoinShares, bazı yatırımcıların son fiyat değişimlerinin ardından kısa pozisyonların 1,2 milyon dolara ulaştığını söyledi. Bitcoin eylül ayını 26,200 dolar civarında düşük bir seviyeden kapattı ve ekim ayının başında yaklaşık 28,400 dolara yükseldi. Raporda ABD'deki Ethereum vadeli işlemler ETF'sinin ilk haftada 10 milyon doların altına düştüğü vurgulandı, bu da yatırımcıların ilgisiz olduğunu gösteriyor.


İşlem hacmi ve açık pozisyon açısından dünyanın önde gelen kripto opsiyon borsası Deribit, çok yakında XRP, SOL ve MATIC opsiyonlarını sunmaya başlayacak. Borsa, altcoin’lere yönelik duyurusu sırasında Avrupa Birliği’nden (AB) brokerage lisansı almaya çalıştığını da bildirdi. Opsiyonlar, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma veya satma hakkı veren türev sözleşmelerdir.


Savcılar, FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) suçlamalarına karşı savunmasında yapay zeka şirketi Anthropic'in son bağış toplama çabalarını gündeme getirmesinin yasaklanması gerektiğini söyledi. Dava dosyasında Adalet Bakanlığı'nın Bankman-Fried'in davasında tanık ifadesi sırasında gündeme gelebilecek konuları tartıştığı ve tarafların "bu konuların çoğunda anlaşmaya vardığı" belirtildi. Fikir birliğine varılamayan konulardan biri, savunma ekibinin mevzubahis bağış toplama ile ilgili herhangi bir sorunu gündeme getirip getiremeyeceği oldu çünkü DOJ, yapılan 500 milyon dolarlık bağışın müşteri fonlarını içerdiğini iddia ediyor. 


Günün Grafiği


  • Grafik, Binance’in üç aylık bitcoin vadeli işlemlerindeki yıllık primi gösteriyor.

  • Peşin ve faiz arbitrajı işlemlerinden elde edilen prim, 10 yıllık ABD Hazine getirisini yüzde 5 oranında aştı, 2 yıllık Hazine getirisiyle de eşitlendi.

  • Faiz arbitrajı (carry trades), getirilerin artmasıyla geçen yılki hype’ı kaybetti, ayı piyasasında vadeli işlemlerin ihmal edilebilir bir primle işlem gördüğü ortaya çıktı.

Daha Fazla Oku

    BitcoinFTXBinanceDeribit

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CoinTR, Global İş birliğini Yerel Projelere Taşıyor

29 Kasım 2023 01:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk