Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Analizi: Finans Liderleri BlackRock’ın BTC ETF’sini Destekliyor mu?

1 Kasım 2023 bağlamında kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri.

1 Kasım 2023 16:59

Güncellenme: 1 Kasım 2023 17:17

Güncel Fiyatlar

Öne Çıkanlar

Dünyanın en büyük piyasa yapıcılarından bazıları, BlackRock’ın merakla beklenen bitcoin ETF’si için likidite sağlama konusunda görüşmelere başladı. Görüşmelere katılanlar arasında Jane Street, Virtu Financial, Jump Trading ve Hudson River Trading gibi finans liderleri yer alıyor. Ancak şirketler, en azından şu anlık yorum yapmaktan kaçınıyor.


Komisyon üyesi Christy Goldsmith Romero, ABD'deki türev piyasalarını düzenleyen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun (CFTC) bu yıl muhbirlere 16 milyon dolar ödediğini bildirdi. Açıklamaya göre, elde edilen 1,530 ipucunun çoğunda kriptoya yönelik yasa dışı faaliyetler söz konusu. CFTC’nin web sitesinde paylaşılan açıklamada, “Kriptonun öne çıkmasıyla birlikte daha fazla bireysel müşteri CFTC’nin yetki alanına girdi. Bu da CFTC'nin Muhbir Programı ile Müşteri Eğitimi ve Sosyal Yardım Ofisi'nin çabalarını daha da kritik hale getirdi” ifadeleri yer alıyor.


Merkeziyetsiz blok zinciri altyapısını geliştirmeye çalışan Etherfuse platformu, Solana’nın Amsterdam’da gerçekleştirdiği konferansta, bireysel yatırımcılara yönelik tokenize tahvil teklifi “Stablebond”u tanıttı. Yapılan açıklamaya göre, firma Brezilya’dan sonra Latin Amerika’nın en büyük ikinci tahvil pazarına sahip Meksika’yı hedefliyor. Meksika pazarı, 623 milyar dolarlık tahsil edilmemiş borç ve günlük ortalama 200 milyon dolarlık işlem hacmi ile Latin Amerika'daki en likit piyasalardan biri. Yapılan basın açıklamasına göre, Meksika'daki ticaret hacminin çoğunu kurumlar, hükümetler ve yabancı yatırımcılar oluşturuyor. Bu da bireysel yatırımcıların eksikliğini gösteriyor.


Günün Grafiği


  • Son çeyrekte Bitcoin blok zinciri üzerinde gerçekleştirilen işlem sayısı 40 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı.

  • Hashdex'e göre, ağ kullanımının artması bitcoin'in fiyatı için de iyiye işaret olabilir.

Daha Fazla Oku

    First MoverpiyasalarBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk