Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

First Mover: Coinbase İspanya Merkez Bankasına Kayıt Oldu

26 Eylül 2023 bağlamında kripto piyasalarındaki en son fiyat hareketleri.

26 Eylül 2023 16:03

Güncellenme: 26 Eylül 2023 17:04

Güncel Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Kripto borsası Coinbase (COIN), borsa ve custody hizmetleri sağlamak amacıyla İspanya Merkez Bankasına kaydolduğunu açıkladı. İspanya Merkez Bankasına kaydolmak, kripto hizmetleri sunmaya yönelik gerekli bir adımdır ve kayıtlı firmalar ülkenin kara para aklama karşıtı standartlarına uymak zorundadırlar. Ülkenin henüz kripto firmlarına yönelik bir lisans rejimi olmasa da İspanya, 2024’te Avrupa Birliği kapsamında yürürlüğe girecek MiCA düzenlemesiyle kararını vermiş olacak.


İflas eden kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın avukatları, davayı denetleyen hakime yazdıkları mektupta zanlının dava sırasında hapishaneden çıkması talebinde bulundu. Talep dosyaları ağustostan bu yana artmaya devam ediyor. 12 Eylül’de bulunulan benzer talep, mahkeme tarafından reddedilmişti. Daha sonra avukatlar reddin temyizini istedi ancak bu talep de 21 Eylül’de reddedildi.


Yatırım bankacılığı devi JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon’a göre küresel ekonomi, ABD faiz oranının yüzde 7’ye kadar yükseldiği senaryoyla yüzleşmeye hazır olmayabilir. Merkez Bankası Mart 2022’den bu yana enflasyonu yumuşatmak için gösterge borçlanma maliyetini 525 baz puan artırarak yüzde 5,25 ila 5,5 aralığına yükseltti. Sıkılaştırma döngüsü adı verilen bu süreç, geçen yıl kripto piyasasının çöküşüne yol açtı denebilir. Dimon’a göre, Fed’in enflasyonu kalıcı olarak bastırabilmesi için oranları yükseltmeye devam etmesi gerekebilir. Bu da küresel ekonomiye daha fazla zarar verebilir.


Günün Grafiği  • Grafik, Ethereum layer-2 ölçeklendirme ürünlerindeki saniyede ortalama işlem sayısını (TPS) ve Ethereum’daki ortalama TPS’yi göstermektedir.

  • Layer-2 çözümlerindeki ortalama TPS, mainnet’i geride bırakarak rekor seviyelere ulaştı.

  • Layer-2 çözümlerinin büyüyor olması uzun vadede Ethereum için olumludur.

Daha Fazla Oku

    İspanyacoinCoinbasekripto borsasıFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk