Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Fed’in Faiz Kararıyla Kripto Piyasası Yemyeşil

Beklentiler dahilinde gerçekleşen 75 baz puanlık faiz artırımının ardından kripto piyasasında bariz bir yükseliş var

28 Temmuz 2022 10:51

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 10:54

Neredeyse 23 bin dolar seviyesini gören piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin son 24 saatte yüzde 7,61’lik değer kazanırken, Ethereum da yüzde 12’lik artışla 1,634 dolar bandına tırmandı. Piyasa değeri bakımından üçüncü sırada yer alan Binance Coin yüzde 5,63, XRP de yüzde 6’lık değer kazandı.


Son 24 saatte en çok kazandıran kripto varlık ise yüzde 85’lik dudak uçuklatan yükseliş oranıyla XYO Network’ün coin’i XYO olurken, en çok kaybettiren ise yakın zamanda iflas bayrağını çeken Voyager’ın token’ı VGX oldu.


Fed’in faiz artırımını piyasanın çoktan fiyatlamaya başladığını ve bu bağlamda piyasada bir rahatlamanın yaşandığını düşünen varlık yönetim şirketi Arca’nın kıdemli araştırmacısı Katie Talati, CoinDesk TV’ye konuştu. “Fed’in piyasalar uzun süredir faiz artıracağına dair bariz sinyaller vermesi piyasanın bu kararı önceden fiyatlamasına yol açtı” diye konuşan Talati, ekliyor: “Ancak hisse senedi piyasalarında zayıflık görmemiz olası. Kripto piyasasıyla yüksek oranda bir korelasyon olduğundan önümüzdeki dönemde bunun nasıl yansıyacağını göreceğiz.”


Fed Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonu kontrol altına almak için para politikasında izledikleri şahin tutumu devam ettireceklerini açıklamasının ardından geleneksel piyasalar da buna olumlu bir reaksiyon vererek yukarı yönlü hareketlendi. Powell aynı zamanda birçok analistin aksine ABD ekonomisinin resesyona girmediğini, iş gücü piyasasına eklenen 2,7 milyon yeni işle beraber “Ekonominin şu anda resesyona girmesi hiç mantıklı değil” diyor.


Son 24 saatte NASDAQ yüzde 4,06 ve S&P 500 ise yüzde 2,62’lik artış kaydetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk