Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ethereum’un Düşüşünün Arkasında Madenciler mi var?

Ethereum Birleşmesi’nin ardından madenciler geçen hafta 20 milyon dolar tutarında 16 bin ETH sattı. Madencilerin elinde halen 319 milyon dolarlık ETH bulunuyor.

23 Eylül 2022 13:43

Güncellenme: 23 Eylül 2022 15:25

Ethereum birleşmesinden önce ağ üzerinde blok oluşturarak ödül toplamak için çalışan madenciler toplam 341 milyon dolarlık ether (ETH) elde etmişlerdi.


Şimdi, birleşmenin tamamlanmasından bir hafta sonra ise analistler, madencilerin bu birikimlerini satmalarının ether’in düşüşünde önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyor. Öyle ki ether'in fiyatı geçen ay yüzde 19 düştü.


Bankless editörü Lucas Campbell, konuyla ilgili olarak, “Madencilerin ETH’lerini elden çıkarmaları önümüzdeki aylarda da devam edecek. Yukarı yönlü ivmeyi yakalamak için bunu aşmamız lazım” diye yazdı.


CoinDesk - UnknownOn-chain verilerine göre Ethereum madencileri 12-19 Eylül arasında toplam 16 bin ETH’yi elden çıkardı. Bu, madencilerin elindeki toplam bakiyeyi 245 bin ETH yani yaklaşık 319 milyon dolara indirdi.


IntoTheBlock’un Araştırma Lideri Lucas Outumuro, düşüşün madencilerin diğer zincirlere kaymasından kaynaklandığını belirtti. Outumuro, madenciler için “Elde ettikleri kârı diğer zincirlere taşıyorlar” dedi.  


Bunun yanında madencilerin ETH’leri elden çıkarmaları FED’in faiz arttırma kararıyla da çakıştı. Bu karar da hisselerden kripto paralara tüm varlıkların fiyatlarında bir düşüşe neden oldu.


Dijital varlık yönetimi şirketi Arca’nın yatırım başkanı Jeff Dorman ise madencilerin hareketinin fiyatların zayıflamasına yol açmış olabileceğini ancak tüm madencilerin satış yapmayıp, bazılarının ileride daha iyi fiyata satabilmek için ellerindeki ether’leri tutabileceğini söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk