Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether’e Olan Talep ABD'li Yatırımcılar Tarafından Belirleniyor

CryptoQuant, ETH’ye yönelik Coinbase primlerinin geçen hafta normalden yüksek olduğunu ve bu durumun, talebin ABD'li yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini gösterdiğini bildirdi.

27 Şubat 2024 16:51

Güncellenme: 28 Şubat 2024 01:49

Yerel borsa faaliyetlerini takip eden CryptoQuant verileri, ether'in (ETH) geçen haftaki %11'lik rallisinin ABD'deki satın alma baskısından kaynaklandığını gösteriyor.


Coinbase’teki ETH/USD çifti ve Binance’teki ETH/USDT çifti arasındaki farkı gösteren "Coinbase premium" göstergesine göre, düzenlenmiş borsa Coinbase'teki (COIN) talep artışını ETH fiyatlarını etkiliyor.


CryptoQuant'ın pazarlama müdürü Ho Chan Chung, CoinDesk’e mesajında "ETH’nin son fiyat hareketleri ABD'deki talepten kaynaklandı" diyor. "Coinbase'in premium endeksiyle yukarı yönlü hareketi tetiklediğini açıkça görebiliyoruz."


Metriğin tekrar yükselmeye başlaması önümüzdeki haftalarda daha fazla fiyat artışının sinyalini veriyor.Coinbase, ABD ve Avrupa'daki kripto trader’ları arasında daha popülerken, Binance daha çok Asya'daki trader’lar arasında en popüler borsa olarak konumlanıyor.


ABD'deki olası bir spot ether borsa yatırım fonu (ETF) onayına dair beklentiler, bölgede varlığa yönelik satın alma talebini tetiklemiş olabilir. Verilere göre, deneyimli trader’lar ocak ayından bu yana ETH yatırımlarını artırmaya başladı.


Bazı trader’lar, ether pozisyonlarına olan ilginin yanı sıra bir ETF'nin piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi için sürdürülebilir bir büyüme ortamı yaratabileceğini söylüyor. Salı günü itibarıyla Franklin Templeton, BlackRock, Fidelity, Ark ve 21Shares, Grayscale, VanEck, Invesco ve Galaxy ve Hashdex, ether ETF'si için başvuruda bulunmuş durumda.


ETH son 24 saatte %6,5 oranında değer kazanırken, piyasa genelini takip eden CD20 göstergesi %8,1 oranında artış gösterdi.


Daha Fazla Oku

    ETHEtherCoinbaseBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk