Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Ether Spot ETF'leri İlk 18 Ayda 15 Milyar Dolarlık Net Giriş Kaydedecek”

Yatırımcıların bitcoin ve ether'in göreceli piyasa değerleriyle orantılı olarak fon tahsis etmeleri muhtemel.

26 Haziran 2024 14:49

Güncellenme: 26 Haziran 2024 14:53

Bitwise baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, pazartesi günü yayımladığı raporda, önümüzdeki aylarda ABD'de işlem görmesi beklenen ether (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) ilk 18 ayında 15 milyar dolarlık net giriş çekmesinin muhtemel olduğunu bildirdi.


Rapora göre, potansiyel girişleri tahmin etmenin bir yolu da bitcoin (BTC) ve ether'in göreceli piyasa değerlerini göz önünde bulundurmak. Bitcoin şu anda toplam piyasa değerinin yüzde 74'ünü oluşturuyor. Yatırımcılar da muhtemelen bitcoin ve ether ETF'lerine aynı oranlarda tahsis edecek.


Varlık yöneticisi, ABD'li yatırımcıların ocak ayında piyasaya sürüldüklerinden bu yana spot bitcoin ETF'lerine 56 milyar dolar yatırım yaptığını ve bu sayının 2025'in sonuna kadar 100 milyar doların üzerine çıkmasını beklediklerini söyledi.


Hougan, "Bu 100 milyar dolarlık rakamı referans olarak alırsak, spot ether ETP'lerinin pariteye ulaşmak için 35 milyar dolarlık varlık çekmesi gerekecek, bu sürecin yaklaşık 18 ay sürmesini bekliyorum" yazdı.


Yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 10 milyar dolara sahip Grayscale Ethereum Trust'ın (ETHE) spot ETF'ye dönüşmesi ve pariteye ulaşmak için 25 milyar dolarlık giriş alması öngörülüyor.


Bununla birlikte, Kanada'da ether ETP'lerinin toplam AUM'nin yalnızca yüzde 22 ila 23'ünü oluşturduğu ve "mutlak piyasa değeri ağırlığının biraz altında performans gösterdiği" belirtildi. Hougan, tutarsızlığın bitcoin'in ilk hamle avantajıyla bağlantılı olabileceğini ekledi.


Raporda, "Bazı yatırımcılar bir bitcoin ETP'si satın almış ve kripto yatırımlarının yeterli olduğunu düşünerek durmuş olabilir" dedi ve bu dinamiğin ABD'de de geçerli olabileceğini ifade etti.


Daha Fazla Oku

    bitwisebitcoin etfether etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları, Dikkat! Bakır Altına Karşı Geliyor

24 Temmuz 2024 11:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk