Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether Put-Call Oranı Bir Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Wintermute'a göre bu artış, yükseliş görünümüne işaret ediyor.

30 Mayıs 2024 16:39

Güncellenme: 30 Mayıs 2024 18:19

Ether'in (ETH) fiyat rallisi pazartesi gününden bu yana durdu. Yine de, popüler bir opsiyon piyasası göstergesi yükseliş eğilimi sergilemeye devam ediyor.


CoinDesk verilerine göre, token’ın fiyatı pazartesi günü ulaşılan iki ayın en yüksek seviyesi 3.973 dolardan 3.730 dolara geriledi. ABD SEC'in merakla beklenen spot ether borsa yatırım fonlarını (ETF'ler) onaylamasının ardından, fiyatlar geçen hafta düşüşteydi.


Glassnode verilerine göre, ether'in aktif düşüş sözleşmelerinin sayısını yükseliş opsiyonlarıyla karşılaştıran put-call açık pozisyon oranı, Deribit'te en az bir yılın en yüksek seviyesi olan 0,61'e yükseldi.


Orandaki artışın yükseliş eğilimini yansıttığı söylense de, bu yorumlar kesin değil.


Algoritmik ticaret firması Wintermute, CoinDesk ile paylaştığı notta, "Ethereum'un put-call oranı 0,6'ya ulaştı ve spot ETH ETF onaylarının ardından yükseliş görünümüne işaret ediyor" dedi.


Satım (put) opsiyonu, opsiyon alıcısına dayanak varlığı belirli bir tarihe kadar belirli bir fiyattan satma hakkı verir. Alım (call) opsiyonları da tam tersidir. Deneyimli trader’lar ve yatırımcılar genellikle spot piyasa pozisyonlarını korumak ve ek getiri elde etmek için opsiyonları kullanır. Nispeten daha fazla sayıda aktif satım opsiyonu, yatırımcıların varlıklarını (yükseliş spot piyasa pozisyonu) ani bir fiyat düşüşünden korumak için satış beklemesinden kaynaklanabilir.


Diğer bir olasılık da, spot piyasa varlıklarına ek gelir elde etmek için yükselen bir piyasada satım opsiyonları satan trader’lardır. Bir put opsiyonu satıcısı, fiyat düşüşlerine karşı tazminat olarak bir prim alır.Daha Fazla Oku

    Etherput call oranıopsiyon ticaretiDeribitETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk