Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether Opsiyonları Fiyat Düşüşü Sinyali Veriyor

Opsiyon trader’ları, kripto para birimi iki yılın en yüksek seviyesine ulaşırken kısa vadeli bir düşüşe hazırlanıyor.

12 Mart 2024 15:08

Güncellenme: 12 Mart 2024 16:36

Ether (ETH) opsiyon yatırımcıları, kripto para biriminin 4.000 doları geçerek 2021'in sonlarından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşmasından yalnızca bir gün sonra, kısa vadeli olması beklenen bir fiyat zayıflamasına hazırlanıyor.


Ether'in opsiyon piyasası duyarlılığının bir ölçüsü olan aylık alım satım eğrisi negatife döndü ve düşüş eğilimli fiyat trendlerine karşı korunmak için kullanılan opsiyonların zenginliğine işaret etti. 60 günlük gösterge satım opsiyonları lehine dönerken, 90 günlük ve 180 günlük ölçümler pozitif kalmaya devam ediyor.


QCP Capital'ın son gönderisine göre, yatırımcıların kısa vadeli ether satışlarına olan ilgisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) mayıs ayına kadar bir spot ether borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama olasılığının belirsizliğinden kaynaklanıyor.


Ethereum blok zincirinin token’ı ether'deki yıllık yüzde 75'lik kazanç, esas olarak SEC'in bir spot ETF'ye yeşil ışık yakması umutlarıyla katalize edildi. SEC, ocak ayında yaklaşık bir düzine spot bitcoin ETF'sini onayladı ve bu gelişme bitcoin'i 70.000 doların üzerinde rekor seviyelere ulaştırdı.


Pazartesi günkü açıklamaya göre, Bloomberg ETF analistleri mayıs ayında en az bir spot ether ETF onaylanması ihtimaline dair tahminlerini %70'ten %30'a düşürdü. Ocak ayında %70'in üzerinde olan olasılık, merkeziyetsiz bahis platformu Polymarket'te %31'e kadar düştü. Bu yılın başlarında, yatırım bankacılığı devi JPMorgan, SEC'in mayıs ayına kadar bir ETH ETF'si onaylama olasılığının %50'den fazla olmadığını söylemişti.


Geçtiğimiz hafta düzenleyici, BlackRock ve Fidelity'nin spot ETH ETF başvurularına ilişkin kararını erteledi. Yine de bazı gözlemciler, VanEck'in ETH ETF başvurusuna ilişkin nihai kararın verileceği 23 Mayıs'a karşı oldukça umutlu.Daha Fazla Oku

    ETHEtherspot etfopsiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk