Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether, Merge Beklentisiyle 1,6 Bin Doları Aştı

QCP Capital Fed’in 75 baz puan faiz artırımı yapmasını bekliyor.

22 Temmuz 2022 17:52

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 20:13

Kriptodaki ana varlıklar Cuma günü değer kazandı. Ether (ETH) Asya ve Avrupa’daki borsalarındaki gelişmelerle birlikte 1.600 dolar seviyesini aştı. 


Asya Dow günü yüzde 0,37 kazançla kapatırken Japon Nikkei 225 yüzde 0,4 getiri sağladı. Avrupa’ya bakıldığında Almanya DAX yüzde 0,28 artarken Stoxx 600 yüzde 0,4 yükseldi. Diğer taraftan ABD vadeli işlemleri yatırımcıların ikinci çeyrek sonuçlarını beklemesi nedeniyle hafif düşüş yaşadı. S&P 500 yüzde 0,26 düşerken Nasdaq 100 yüzde 0,42 değer yitirdi.


Küresel hisseler son bir ayın en iyi performansını verirken satışa dair en önemli sıkıntıların geride kaldığına dair dedikodular ortaya çıkmaya başladı. Bu sırada kripto piyasalarını izleyen uzmanlar bitcoin’in (BTC) kazanımlarının nedeni olarak ABD faiz artışına dair beklentiyi gösteriyorlar. 75 baz puanlık bir artışın ihtimalinin yüzde 75 olduğu düşünülüyor. 


QCP Capital’den trader’lar Telegram’da yaptıkları bilgilendirmede, “CPI yüksek seyrettiği için piyasalar 100 baz puanlık bir artışı fiyatlandırıyorlar. Şu anda yüzde 20 olasılıkla 100 baz puan artışı fiyatlansa da bizim görüşümüze göre artış 75 baz puan olacak” dediler.


QCP uzmanları ayrıca, “100 baz puan tamamen denklem dışı kaldığında bir başka sıçrama olabilir. Ancak bu yukarı yönlü hareket piyasaların tükenmişlik noktasına gelmekte olduğu bir bağlamda ne kadar uzun süreli olabilir emin değiliz” diyor. 


Ether son 24 saatte yüzde 10 civarında artış gösterdi ve haftanın. Başında başladığı artış hareketini sürdürdü. Bu varlık Eylül ayında hayata geçmesi beklenen ve Ethereum’a önemli bir güncelleme olan Merge etkisiyle hareketlenmiş görünüyor. Bu nedenle hareketlenmeye "merge etkisii" denilmeye başlandı. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Temsilciler Meclisi, Kripto FIT21 Yasa Tasarısını Onayladı

23 Mayıs 2024 10:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk