Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether Mart Ayından Bu Yana En Yüksek Kurumsal Girişleri Kaydetti

Bir trader, ETH fiyatlarının 2024 sona ermeden mevcut 3.600 dolarlık seviyesiden yaklaşık %200 artmasını bekliyor.

10 Haziran 2024 15:10

Güncellenme: 10 Haziran 2024 15:40

Varlık yöneticisi CoinShares, yayımladığı raporda kripto yatırım ürünlerinin geçen hafta yaklaşık 2 milyar dolarlık giriş alarak beş haftalık bir yükselişi 4,3 milyar doların üzerine çıkardığını söyledi.


Borsada işlem gören ürünlerdeki (ETP'ler) işlem hacimleri, bir önceki haftaya göre %55 artışla haftalık 12,8 milyar dolara yükseldi. Bitcoin, hafta boyunca 1,97 milyar doların üzerinde girişle yatırım faaliyetine öncülük ederken, ether (ETH) yaklaşık 70 milyon dolar ile mart ayından bu yana en iyi haftalık girişleri kaydetti.


ABD'deki spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) kaydettiği satın alımlar ise nisan ayında tüm ürünlerde sıfır net giriş ve hatta BlackRock'un IBIT'si gibi büyük ürünlerden çıkışların görüldüğü kasvetli birkaç haftanın ardından mayıs ortasından bu yana toparlanıyor. IBIT, geçen hafta en büyük bitcoin ETF'si haline geldi ve ocak ayındaki lansmandan bu yana 20 milyar doların üzerinde varlık biriktirdi.



CoinShares analisti James Butterfill, gelişmelere dair şunları söyledi: "Alışılmadık bir şekilde, neredeyse tüm sağlayıcılarda girişler görüldü, çıkışlarda ise yavaşlama devam etti. Olumlu fiyat hareketi, yönetim altındaki toplam varlıkların (AUM) mart ayından bu yana ilk kez 100 milyar doların üzerine çıktığını gördü."


Butterfill, ETH alımlarının büyük bir ihtimalle SEC'in spot ether ETF'lerine izin verme kararından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.


Bazı trader'lar ETH ürünlerine girişlerin önümüzdeki aylarda da devam etmesini ve yıl sonuna doğru bir ralli gelmesini bekliyor.


Tyr Capital'in Baş Yatırım Sorumlusu Ed Hindi’ye göre, "Kısa ve orta vadede 5-10 milyar dolarlık yeni sermaye, ether ürünleri aracılığıyla yönlendirilebilir. Bu da ETH ve ekosisteminde yıl sonu rallisini rekor seviyelere taşıyabilir."


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfether etfETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk