Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether (ETH) 5,2 Bin Doları Görerek Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir

Ether bu haftanın başında 3 bin dolara tırmanarak 2022 Nisan'ından bu yana görülen en yüksek seviyeyi kaydetti.

22 Şubat 2024 13:28

Güncellenme: 22 Şubat 2024 13:40

Ethereum blok zincirinin yerel token'ı ether (ETH), Kraken OTC'nin analizlerine göre "yükselen üçgen" formasyonunu kırdıktan sonra 5.200 dolara ulaşabilir.


Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH, bu haftanın başında 3.000 dolarlık sınırı aştı. Böylece Ağustos 2022 ve Nisan 2023 yüksekliklerini birleştiren yatay trend çizgisinin üzerinde yer edindi. Trend çizgisi, Haziran ve Kasım 2022'nin düşük seviyelerini birleştiren yukarı doğru eğilimli alt çizgi ile birlikte bir yükselen üçgen oluşturuyor.


Başka bir deyişle, boğalar uzun süredir geride bırakmaya çalıştıkları direnci sonunda aştılar ve piyasa kontrolünü geri kazandılar.


Kraken OTC, CoinDesk ile paylaştığı bülteninde şunları yazdı: "ETH, haftalık grafikteki ana pivot olan ve yükselen üçgen formasyonunun üst sınırı olan 2,141 doların altına düşmedi. Formasyondaki hedef yaklaşık olarak 5,200 dolar. Bu da ETH için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi."Ether, aralık ayının başından beri birkaç kez yükselen üçgenin üst sınırında oyalandı ve ocak ayının başında kısa bir süreliğine 2,700 dolara yükseldi.


Ancak fiyatlar kısa süre sonra geri çekilerek kırılma noktasına (üçgenin üst ucuna) geriledi, dip talebini test etti ve boğaların sevinciyle, eski desteğe dönüşen direnç seviyesini koruyarak ayı piyasasının değişimini pekiştirdi.


Kraken OTC'ye göre, Ichimoku bulutu gibi diğer göstergeler de boğa görünümüne işaret ediyor.


Yazım sırasında ether, haftalık olarak Ichimoku bulutunun oldukça üzerinde işlem görüyor.


Kraken OTC şöyle ekliyor: "Haftalık Ichimoku Bulutu modeline göre ETH, Tenkan-sen, Kijun-sen ve Ichimoku Bulutu'nun üzerinde işlem görerek güçlü bir boğa duruşu sergiliyor. İzlenmesi gereken kritik seviye 2,141 dolar. Bu seviyenin altında bir kapanış, yükselen üçgen formasyonunu geçersiz kılabilir."


Daha Fazla Oku

    Ethereumkraken

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk