Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether (ETH) %17 Arttı, Polymarket’teki ETF Onay İhtimali Yükseliyor

SEC, borsalardan ether ETF'leri için yaptıkları 19b-4 başvurularını güncellemelerini istedi.

21 Mayıs 2024 10:09

Güncellenme: 21 Mayıs 2024 10:20

Ether (ETH), olumlu düzenleyici gelişmelerin ether borsa yatırım fonunun (ETF) yakında onaylanma şansını artırması ve Polymarket sözleşmelerinin gelişmelerden nasibini almasıyla birlikte %17 artarak 3.600 doları aştı.


Piyasadaki en büyük dijital varlıkların performansını ölçen CoinDesk 20 Endeksi neredeyse %8 arttı.


CoinDesk, dün akşam Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) borsalardan ether ETF'leri için yaptıkları 19b-4 başvurularını güncellemelerini istediğini ve ether ETF'lerine dair ani bir ilerleme kaydedildiğini bildirdi.


SEC'in borsalardan kural değişiklikleri öneren 19b-4 dosyalarını güncellemelerini istemesi, spot ether ETF onaylarına yönelik potansiyel ilerlemeyi gösteriyor. Ancak, 19b-4 dosyalarındaki ilerlemeye rağmen SEC, ether ETF'nin S-1 kayıt beyanını reddederek onayını ve ticaretin başlamasını geciktirebilir.


Bu önemli gelişmenin bir sonucu olarak, farklı fiyatları ve vade sonlarındaki volatiliteye ilişkin piyasa beklentilerini gösteren ether zımni volatilite eğrisi, 25 delta riskinin tersine çevrilmesiyle yatay işlem görmeye başladı. Presto Research analistlerine göre, trader'lar 24 Mayıs 2024 ve 31 Mayıs için 4000 dolarlık alım yaptı.


Herhangi bir ether ETF'sinin 31 Mayıs'a kadar onaylanıp onaylanmayacağını tartışan Polymarket sözleşmesi, 10 sentten 55 sente sıçradı. Yani onayın 31 Mayıs'a kadar gerçekleşme olasılığı %55 olarak ihtimallendiriliyor.ETF'nin 30 Haziran'a kadar onaylanıp onaylanmayacağını tartışan diğer bir Polymarket sözleşmesi ise şu anda %68'den işlem görüyor.


VanEck'in önerdiği ether ETF'sine dair karar 23 Mayıs'ta, Ark'ın önerdiği ether ETF'sine dair karar ise 24 Mayıs'ta verilecek.


Daha Fazla Oku

    ether etfSECabd menkul kıymetler ve borsa komisyonuETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri, Fidelity'nin FBTC'si Liderliğinde 226 Milyon Dolarlık Çıkış Kaydetti

14 Haziran 2024 14:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk