Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether ETF Spekülasyonları Altcoin’ler Üzerinde Baskı Oluşturabilir

ETF onay sürecinde yatırımcıların ETH short’laması pek de olası değil.

21 Mayıs 2024 15:04

Güncellenme: 22 Mayıs 2024 10:16

Geçtiğimiz ekim ayında başlayan kripto boğa koşusu, Ethereum'un yerel token’ı ether’in (ETH) SOL, BNB ve pazar lideri bitcoin (BTC) gibi rakip layer-1 kripto paralarının altında performans göstermesiyle biliniyor.


Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda bu durum değişebilir ve ABD'de bir spot ether borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanacağına dair yenilenen umutlarla ether diğerlerini geride bırakabilir.


CoinDesk, pazartesi günü geç saatlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ether ETF'lerini listelemek ve takas etmek isteyen firmalardan düzenleyici onayı almak için gerekli belgeleri güncellemelerini istediğini bildirdi. Bloomberg ETF analistleri de onay olasılığını %25'ten %75'e yükseltti.


Marex Solutions’ın dijital varlıklardan sorumlu eş başkanı Ilan Solot, “ETH, döviz piyasasındaki düşük getirili Japon yenine benzer şekilde, bu boğa döngüsünün fiili bir fonlama token’ı oldu. Spot ETH ETF'sine dair yenilenen umutlarla, yatırımcılar ETH kısa pozisyonlarını SOL ve diğer token’lara yöneltmek isteyecekler. Bu da ether’in en azından kısa vadede piyasa genelinden daha iyi performans göstermesini sağlayacak” dedi.


Onay garanti edilmese de, ilerleme kaydedildiğine dair işaretler bu yılın başlarında yatırımcıların ether yerine BTC, SOL ve diğerlerini tercih ettiği dönemlerle tezatlık oluşturuyor.


Yaklaşık bir düzine spot bitcoin ETF'si ocak ayında işlem görmeye başladı ve önde gelen kripto para birimini ana akım kurumsal benimsemenin ön saflarına yerleştirdi. Ayrıca ilk çeyrekte yatırımcılar Solana gibi daha ucuz ve daha hızlı programlanabilir blok zincirlerine yöneldi ve bu da yerel token’lar için yükseliş durumunu güçlendirdi.


TradingView verilerine göre, SOL-ETH oranı ekim ayından bu yana %287 arttı, ETH-BTC oranı ise %16,6 azaldı.


Ancak durum değişebilir. Herhangi bir ether ETF'sinin potansiyel olarak piyasaya sürülmesi, kripto para birimini SOL ve diğer token’lardan tamamen farklı bir kategoriye sokabilir. Bu nedenle ETF spekülasyonu sayesinde yatırımcılar alternatif kripto para birimlerinden ether'e geçiş yapabilir. Token şimdiden son 24 saat içinde SOL, BTC ve diğer altcoin’lerden çok daha fazla arttı.


Daha Fazla Oku

    ether etfaltcoinSOLbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk