Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ETH ve BTC’nin Yalpalamasıyla Birlikte Yeni Trendler SOL ve BOME

Trend göstergelerindeki sonuçlar, bireysel yatırımcılardaki büyük artışın işareti olabilir.

18 Mart 2024 10:35

Güncellenme: 18 Mart 2024 11:16

Santiment tarafından izlenen verilere göre, hafta sonu sosyal medyada en çok konuşulan iki token Solana’nın SOL token’ı ve yine Solana üzerinde geliştirilen The Book of Meme (BOME) memecoin’i oldu.


Santiment, piyasa içgörüsü paylaşımında “$BOME ve $SOL, son zamanlarda piyasa genelinden daha iyi performans göstermeleri sebebiyle Twitter (X), Reddit, Telegram ve 4Chan’de en çok trend olan iki varlık oldu. Birçok kişi Solana tabanlı memecoin’leri Ethereum tabanlı projelere en uygun alternatif olarak görmeye devam ediyor.”


CoinDesk verilerine göre, SOL'un fiyatı yedi gün içinde %45 artarak Aralık 2021'den bu yana ilk kez 200 doların üzerine çıktı. The Book of Meme (BOME) de 10 Mart'ta piyasaya sürülmesinden bu yana %82 arttı. Kripto borsası Binance, BOME konsolide vadeli işlemlerini 16 Mart'ta listeledi.


Dünyanın lider akıllı sözleşme blok zincirinin yerel token’ı ether (ETH), Dencun yükseltmesini başarıyla uygulamasına rağmen yüzde 6,3 düşüşle 3.640 dolara geriledi. Bu sırada piyasa lideri bitcoin (BTC) 68,670 dolar civarında sabit kalırken, kapsamlı bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi %0,7 değer kazandı.Solana'nın piyasayı geride bırakan rallisi, DeFi ekosistemine olan ilginin yeniden artmasıyla da ilişkili. Top Ledger ve OurNetwork tarafından takip edilen veriler, Solana tabanlı merkeziyetsiz borsaların bu ay 30 milyar dolarlık işlem hacmi kaydettiğini gösteriyor. Bu rakam, bir yıl öncesine göre on kat daha yüksek.


Kalabalık artıyor


Santiment'e göre, sosyal medyada SOL token’dan bahsedilme sayısı 322'ye yükseldi. Aralık ayı sonlarındaki benzer bir artış, kripto para biriminin 125 dolarda zirve yaptıktan sonra 85 dolara düşüren bir düzeltme görmüştü.


Haberin yayına hazırlanması sırasında, trendleri takip etmek için yaygın olarak kullanılan Google Trends aracı, “solana”nın küreseldeki aratılma puanını 100 olarak gösteriyor.


100 puan, bir terimin belirli bir zaman diliminde gözlemlenen maksimum aranma sayısını ve popülaritenin en yüksek seviyesini temsil ediyor. Bu, son zamanlarda piyasa liderlerini gölgede bırakan kripto para biriminin giderek daha fazla insanın dikkatini çektiğinin önemli bir göstergesi.


Google Trends, SOL'un 2021'in son dört ayında 200 doların üzerine çıkması sırasında da benzer değerleri göstermişti.


Daha Fazla Oku

    btcETHSOLbome

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk