Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ETH Spot ETF’ler Onaylanırsa SOL da Emtia Olarak Sınıflandırılabilir mi?

Rapora göre, SOL da ETH’nin yolunu izleyebilir.

23 Mayıs 2024 15:45

Güncellenme: 23 Mayıs 2024 16:31

Broker şirketi Bernstein, ABD'de spot ether (ETH) borsa yatırım fonunlarının (ETF) onaylanmasının kripto sektörü için önemli bir düzenleyici rahatlama olarak görüleceğini bildirdi. Bernstein’a göre, onay gelirse ETH'nin rakibi SOL'un emtia olarak sınıflandırılmasına dair beklentiler artacak.


SEC'in bazı ETH ETF başvurularını onaylayıp onaylamayacağına ilişkin karardan günler önce, müşterilere gönderilen notta Biden yönetiminin kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde kripto konusundaki tutumunu yumuşatabileceği belirtilmişti.


Analist Gautam Chhugani ve Mahika Sapra: "Trump'ın seçilmesi durumunda kriptonun finansal entegrasyonunda uzun süreli yapısal değişiklikleri başlatmak adına önemli bir yasama ve kurum desteği (yeni bir SEC başkanı ile) geleceğine inanıyoruz."


“Potansiyel ether ETF onayı, ilk kez bitcoin dışındaki bir varlığın emtia olarak kabul edilmesi yönünden önemli bir emsal teşkil edecek. Böylece ether benzerlerinin (örneğin SOL) de aynı yolu izleyebileceğine dair umutlar artacak.”


Kripto para birimlerinin menkul kıymetler veya emtialar olarak sınıflandırılmasının geniş kapsamlı etkileri vardır. Örneğin, ETF başvuruları ve onayı token’ların emtia olarak sınıflandırılmasına bağlıdır. Bir menkul kıymet olarak sınıflandırması ise SEC tarafından daha sıkı bir düzenleyici gözetim altına alınacağı anlamına gelir.


Ether, Bloomberg ETF analistlerinin SEC'in spot ether ETF'lerini onaylama olasılığını %25'ten %75'e çıkarması ve düzenleyicinin başvuru sahiplerinden başvurularını güncellemelerini istemesinin ardından yükselmeye devam ediyor.


Galaxy Digital (GLXY) araştırma başkanı Alex Thorn: “Ether spot ETF 19b-4 başvurularının bu hafta onaylanması muhtemel olsa da, S-1 başvurularının haftalar ila aylar boyunca sonuç alması beklenmiyor. Bu da ETH’lerin yaza kadar borsada işlem göremeyeceği anlamına geliyor.”


Galaxy, SEC’in spot ETF'leri onaylaması durumunda ürünlerin temmuz veya ağustos aylarında borsalarda sunulabileceğini söylüyor. Ayrıca şirket, komisyonun herhangi bir ihraççıya avantaj sağlamamak adına kararları aynı anda açıklamasını bekliyor.


Daha Fazla Oku

    ether etfETHSOLbernsteinSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk