Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Espor Devi TSM, FTX ile 210 Milyon Dolarlık Sponsorluk Anlaşmasını Askıya Aldı

FTX’in geçen haftaki iflas başvurusundan bu yana başarısız olan en son sponsorluk anlaşması.

17 Kasım 2022 10:12

Güncellenme: 17 Kasım 2022 12:51

Espor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması artık hayatta değil.


Spor oyun markası TSM, iflas eden kripto borsası FTX ile ilişkilerini bitirdiğini ve 210 milyon dolar değerindeki ortaklığını süresiz bir şekilde askıya aldığını açıkladı.


ŞirketinTwitter’dan yaptığı açıklamada, “Gelişmeleri izleyip kendi içimizde görüşmeler sürdürmemizin ardından FTX ile ortaklığımızı hemen askıya alıyoruz. Bu karar, FTX markasının bundan sonra organizasyonda, takım ve oyuncu sosyal medya profillerimizde olmayacağı ve oyuncularımızın formalarımızdan da kaldırılacağı anlamını taşıyor” ifadeleri kullanıldı.


TSM, CoinDesk'in sorularını yanıtsız bıraktı. TSM ile FTX arasındaki rekor miktardaki sponsorluk anlaşması geçtiğimiz yıl Haziran ayında imzalanmıştı. NBA takımlarından Miami Heat’in 135 milyon dolar değerindeki stadyum isim anlaşmasını bitirmesi gibi TSM de FTX’in iflasının ardından 210 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını bitirmiş oldu.


TSM, Twitter Blue tarafından belirlenen doğrulama kuralları nedeniyle FTX adını Twitter'dan hemen kaldıramadı ancak söz konusu değişiklik iki saat içinde gerçekleşti.İflas başvurusunun ardından markalar ve kurumlar, FTX logosunu ürünlerinden kaldırma yarışına girdiler ancak Major League Baseball ve UC Berkeley’in stadyum isim hakkı gibi bazı anlaşmalar ise halen devam ediyor. 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk