Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

El Salvador'un Bitcoin Tahvil Gecikmeleri Devam Ettikçe Yatırımcı İlgisi Azalıyor

Bitfinex ve Tether'in CTO’su, düşüşe geçen bitcoin fiyatına rağmen tahvilin bu yıl hala piyasaya sürülebileceğini söyledi.

31 Ağustos 2022 13:33

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 14:36

Fortune'un haberine göre, Salvador'un Volcano Bond teklifi, yatırımcı ilgi eksikliği ve yasal engeller nedeniyle gecikmelerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.


Başkan Najib Bukele, Kasım ayında bitcoin (BTC) tarafından desteklenen tahviller aracılığıyla 1 milyar dolar toplama planlarını açıklamıştı. Kısa bir süre sonra El Salvador, Bitcoin'i yasal bir para olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke oldu. Teklifin ilk 2022 başlarında başlatılması gerekiyordu, ancak en azından bitcoin fiyatlarındaki düşüş nedeniyle gecikmelerle karşı karşıya kaldı.


El Salvador'un Kongresi de tahvilin çıkarılması için gerekli yasayı geçirmeli, ancak Cumhurbaşkanı Bukele'nin Yeni Fikirler Partisi mecliste bir çoğunluğa sahip. Bitcoin projesinde El Salvador ile yakın bir şekilde çalışan Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino, Fortune ile yaptığı görüşmede, hükümet yetkililerinin kendisine Eylül ayında geçişi beklemesini söylediğini dile getirdi.


Ardoino, bunun gerçekleşmesi durumunda, Volcano Bond’un satışa sunulmasını sağlamak için iki ila üç ay daha bekleyeceğini ve satışın 2022 bitmeden gerçekleşebileceğini söyledi.


El Salvador hükümeti açıklama yapma talebine hemen yanıt vermedi.


Şubat ayında El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, tahvil meselesinin Mart 15 ile Mart 20 arasında gerçekleşeceğini, ancak haftalar sonra Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın süreci geciktirdiğini dile getirdi. Zelaya "Araçlarımız neredeyse bitti, ancak uluslararası bağlam bize söyleyecek" dedi.


Bukele'den derlenen duyurulara göre, geçen Eylül ayından bugüne kadar El Salvador, yaklaşık 103.9 milyon dolar karşılığında 2,301 bitcoin satın aldı ve şu anda yaklaşık 45 milyon dolar değerindeler. En son satın alma işlemi 30 Temmuz'da gerçekleşti, ülke 19,000 dolardan 80 coin satın aldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk