Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin Yüzde 101'lik Yükselişiyle Bitcoin’in Ekim Ayında Kazandırdığının 17 Katını Verdi

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımının ardından ortaya çıkan spekülasyonlarla Dogecoin’in değeri bir ayda iki katından fazla arttı

1 Kasım 2022 14:17

Güncellenme: 1 Kasım 2022 14:32

Elektrikli araç üreticisi devi ve geçtiğimiz hafta Twitter’ı satın alan milyarder girişimci Elon Musk’la sıklıkla ilişkilendirilen köpek coin Dogecoin (DOGE), CoinDesk Market Index’te yer alan 150 sanal varlık arasından en iyi performans gösteren kripto varlık oldu.


DOGE’un fiyatı bir ay içerisinde yüzde 101 artış gösterdi. Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli kripto parası Bitcoin geçen ay yüzde 5,5’lik, ikinci sırada yer alan Ethereum ise yüzde 18’lik değer kazandı.DOGE’un fiyatındaki büyük yükselişi Musk’ın 44 milyar dolarlık ses getiren Twitter satın alımına dayandıran analistler, söz konusu satın alımın bir şekilde Dogecoin blokzincirine ve aynı adı taşıyan kripto parasına değer ya da fayda sağlayacağını düşünüyor.


2021’in Mayıs ayında NBC’deki Saturday Night Live şovuna katılan Musk, “Beni Doge’un babası olarak çağırın” diye konuşmuş, Ocak 2021’de ise Dogecoin’in ilham aldığı Shiba Inu yavrusunu kucağında tuttuğu bir görsel paylaşmıştı.  


Sanal varlık yönetim fonu QCP Capital tarafından yapılan analizde Dogecoin’in yükselişi “Elon Musk’ın Twitter satın alımının yarattığı heyecanla” ilişkilendiriliyor. Analizde “Musk’ın geçmişteki tweet’leri DOGE’un fiyatında oynaklıklara yol açmıştı, Twitter üyeliğinde DOGE’un ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini tavsiye etmişti” ifadeleri yer alıyor.


Kripto varlık yönetim şirketi Arca Funds’ın araştırma müdürü Katie Talati ise Dogecoin’in son çıkışını geçen yılın sükse yapan şaka coin’lerine benzetiyor ve “spekülasyonlardan beslendiğini” söylüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana ve Ethereum’da Küresel İnternet Kesintisiyle Alakalı Meme Coin’ler Ortaya Çıkıyor

19 Temmuz 2024 14:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk