Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin ve Shiba Inu Yüzde 9’luk Bir Yükselişte

İki popüler meme coin, geçtiğimiz hafta kripto liderlerine nispeten düşük bir performans sergiledi.

26 Ekim 2023 11:53

Güncellenme: 26 Ekim 2023 12:33

Popüler meme token’ları dogecoin (DOGE) ve shiba inu (SHIB), son 24 saatte yaklaşık yüzde 9 arttı ve bu, bitcoin'in (BTC) muhteşem performansının ardından kripto yatırımcılarının daha riskli bahislere giriştiğini gösteriyor.


Büyük bir katalizör olmamasına rağmen, sosyal medya platformu Twitter’ın premium kullanıcılar için görüntülü arama özelliği ekleyeceğini açıklaması, SHIB ve DOGE token’ların önemli bir sıçrama yaşamasına yol açtı. Her ne kadar bazı trader’lar DOGE token’ın platforma ödeme yöntemi olarak eklenmesini beklese de bu beklentiler şu anda asılsız.


Platformun CEO’su Elon Musk’ın dogecoin’i sık sık dillendirmesi ve hatta katıldığı TV şovlarında bile meme coin’den bahsetmesi trader’lara umut vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz nisan ayında Twitter, logosunu kısa bir süreliğine dogecoin logosuyla değiştirerek yüzde 37’lik bir ralli başlatmıştı.Verilere göre, iki token’ın toplam işlem hacmi pazartesi günü 350 milyon dolarken bugün 1,2 milyar dolara sıçradı.


Aynı zamanda vade işlemlerdeki açık pozisyonlar yüzde 50’nin üzerinde arttı.


Spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) umutları, geçtiğimiz hafta ether (ETH), solana (SOL) ve ripple (XRP) gibi altcoin’leri yüzde 40’a kadar yükseltirken DOGE ve SHIB bu dönemde yalnızca yüzde 15 değer kazandı.


Geçtiğimiz yıl aralık ayında bir rapor yayımlayan blok zinciri analitik firması Santiment, raporda şu ifadeleri kullanmıştı: “Ne zaman DOGE token fiyatları yükselmeye başlasa piyasa çapında bir çöküş yaşanıyor.”


Daha Fazla Oku

    Shiba InuDogecoinElon Musktwitter

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk