Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin ve Floki, Twitter Ödemeleri Spekülasyonlarıyla Birlikte Yükseliyor

DOGE, Elon Musk’a ait şirketlerin konu olduğu tüm gelişmelerden kolayca etkileniyor. Adını Musk’ın köpeğinden alan Floki ise orta düzey yatırımcılar arasında beta bahsi olarak hareket ediyor.

22 Ocak 2024 10:25

Güncellenme: 22 Ocak 2024 10:49

Köpek temalı meme token’ları Dogecoin (DOGE) ve Floki (FLOKI), @xpayments hesabının kripto topluluğunun benimsenmeye dair umutlarını yükseltmesiyle yüzde 12 değer kazandı.


CoinGecko verilerine göre, her iki token için de işlem hacimleri hafta sonu boyunca yüzde 200 arttı, ancak genel hacimlerdeki volatilite sebebiyle nispeten geride kaldılar. Token’lara bağlı vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlar ise 200 milyon dolardan 430 milyon dolara yükseldi.DOGE, Elon Musk’a ait şirketlerin konu olduğu tüm gelişmelerden kolayca etkileniyor. Adını Musk’ın köpeğinden alan Floki ise orta düzey yatırımcılar arasında beta bahsi olarak hareket ediyor.


Spool DAO'nun CBDO'su Simon Schaber, geçen temmuz ayında CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Spekülasyonlar, Twitter’daki reklamverenlerin reklamlar ve diğer kullanımlar için DOGE ile ödeme yapabilecekleri yönünde” demişti.


“Tesla, ödemelerinde DOGE kullanılabileceğini açıkladığında da aynı şeyleri yaşadık. Dolayısıyla spekülasyon, Musk’ın işletmeleri ve paydaşlarının kriptoyu benimsemesinde önemli bir adım olabilir” diye ekledi.


@xpayments hesabı, cuma günü geç saatlerde oluşturulmasına rağmen şimdiden 100 bin takipçiyi aştı.


X, ocak ayının başlarında yayımladığı bir blog yazısında bu yıl uygulamada eşlerarası (peer-to-peer) ödemeleri başlatacağını bildirmişti. Musk da daha önce bu gelişmenin kripto para birimlerini kapsayabileceğini söylemişti.


Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) gibi önde gelen kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında DOGE token’ların ödeme seçeneği olarak öne çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ancak bu tür spekülasyonlar da tamamen asılsız değil. Musk, Nisan 2023’te yaptığı paylaşımında şakayla karışık da olsa Twitter Blue ödemeleri için dogecoin’i önermişti.


Ayrıca Musk’ın elektrikli araba şirketi, Tesla Store’daki alımlar için DOGE ödemelerini kabul etmeye çoktan başladı.


Daha Fazla Oku

    DOGEFLOKIElon Musktwittertesla

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk