Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin, Musk’ın Tweet’lerinden Güç Alarak Toparlanma Çabasında, Synthetix’in Hacimleri 200 Milyon Dolara Yükseldi

Farklı katalizörler, iki token’ın hafta sonu boyunca artış gösterdiğini ve değişkenliğini gördü. SNX son 24 saate yüzde 85’e kadar yükseldi.

20 Haziran 2022 15:13

Güncellenme: 20 Haziran 2022 15:22

Dogecoin ve Synthetix  yerel token’ları geniş kripto piyasası düşerken hafta sonu boyunca değişken bir çizgi gördü. 

 

Elon Musk’ın Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini tweetlemesinin ardından Pazar sabahı DOGE 5 sentten 5.8 sentin üzerine çıktı. Musk aynı zamanda bir cevaba verdiği yanıtta DOGE satın aldığını söyledi.

 

DOGE, pazartesi günü erken Asya saatlerinde 6.3 sente kadar yükseldi. O zamandan beri borsada alım satım işlemleri yapan bireyler kar ettikten sonra 5.7 sente düştü.

 

Musk’ın elektirikli otomobil şirketi Tesla, DOGE’yi mağazasında ödeme olarak kabul ediyor. Musk, daha önce verimliliği arttırmak için Dogecoin geliştiricileriyle çalıştığını belirtti.

 

Başka yerlerde, Synthetix’in SNX token’ları, temek katalizörün ortasında son 24 saat içerisinde yüzde 85 arttı. Ethereum tabanlı borsa ve sentetik varlıklar platformu, ilk merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarından biriydi.

 

Synthetix, analistlere göre atomik swap ürünü işlem yapan bireyler arasında ilgi görmeye başladığı için son 24 saatte 200 milyon doların üzerinde işlem hacmine sahip. Atomik swap’lar, ayrı blockchain’lerden kripto para birimlerinin değişimini ifade eder.

 

Bu, mayıs ayında 500 bin ila 3 milyon dolar arsındaki ortalama günlük işlem hacminden önemli bir artıştır.

 

Synthetix’teki atomik swaplar, işlem yapan bireyler için doğru yürütme sağlamak için Uniswap ve Chainlink’ten güncel fiyatlar kullanılır.

 

Veriler, synthetic ether (SETH) ve synthetic doların (SUSD) son 24 saat içinde işlem hacminde 135 milyon dolar ile en aktif ticaret çifti olduğunu gösteriyoe. Ether aynı dönemde 940 dolar seviyesinden 1,100 doların üzerine çıktı.

 

CoinGlass’tan gelen verilere göre, DOGE ve SNX’i takip eden vadeli işlemler değişkenlik nedeniyle tasfiyelere karşı kümülatif 11 milyon dolarlık bir kayıp elde etti. Rakamlar iki token için normalden daha yüksekti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk