Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance Labs çatısı altında şekillenen iki girişim önemli değerler vaat ediyor.

Derivio ve QnA3.AI yapay zeka ve kripto patikalarını ele alıyor.

8 Kasım 2023 11:23

Güncellenme: 8 Kasım 2023 11:27

Küresel dengeler hızla değişirken kripto dünyasının da bu değişimlerde nasıl konumlanacağı merak konusu oluyor. Yerel girişimlerin küresel pazara etkileri ve güçlü Web3 temelleri oluşturmanın gereklilikleri öne çıkıyor. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’un İnovasyon Sahnesi’nde Binance Labs Investment Director Alex Odagiu’nun moderatörlüğünde egerçekleştirilen oturumda QnA3.AI CEO’su Kane ve Derivio Co-Founder’ı Michael bu iki şirketin yol haritasını konuştular.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Kane - QnA3.AI CEO:


 • Konuşmasına yapay zekanın potansiyelini ve çalışma modelini açıklayarak başlayan Kane, yapay zekanın insan zihniyetinin bir yansıması olduğunu ve dünyayı değiştirdiğini vurguladı.

 • Web3’ün yapay zeka alanındaki inovasyonlar için mükemmel bir ortam sağladığını belirtirken bunun merkeziyetsiz vizyon, büyük veri,  mantık, interaktif inovasyon ve teşvik mekanizmaları gibi özelliklerle gerçekleşeceğinin altını çizdi.

 • QnA3.AI’ın bu doğrultuda Web3 kullanıcıları için mükemmel bir araç olduğunu söylerken şu anda 160’dan fazla ülkede 760.000’den fazla kullanıcıya ulaştıklarını da ekledi.

Michael Kaya - Derivio Co-Founder:


 • Yerel hesap soyutlama, sermaye verimliliği ve likidite koruması, egzotik sürekli piyasa teklifleri ve dijital seçenekler gibi 4 büyük inovasyon ile merkeziyetsiz türevlerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyorlar.

 • Söz konusu türevlerin en önemli özellikleri arasında ise aşırı sermaye verimliliği, Defi'nin toplu olarak benimsenmesi için hesap soyutlaması ve geliştirici altyapısı olarak modüler dex API tasarımına sahip olması yer alıyor.
   
 • 3 Kasım’da 3 gün içerisinde hayata geçirilen Mainnet data’da  2600’dan fazla kullanıcı bulunurken 2000’den fazla işlem gerçekleştirilmiş.

 • Derivio’nun sadece protokol değil bir ekosistem olduğunu belirten Kaya, bunun onlara ek bir sorumluluk yüklediğini ifade ediyor. 

Daha Fazla Oku

  BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk