Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

QCP Capital: Dencun Yükseltmesinden Sonra Ether Fiyat Düzeltmesi Gelebilir

QCP'nin ether'e yönelik tahminleri, potansiyel düzeltmeler ve piyasadaki kaldıracın etkisi ile ihtiyatlı bir biçimde iyimser.

13 Mart 2024 13:39

Güncellenme: 13 Mart 2024 14:00

Singapur merkezli dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital, Telegram kanalında yayımladığı notlarda, ether (ETH) fiyatlarının olası bir düzeltme görebileceğini söyledi.


Ticaret firması, ether'in uzun vadeli potansiyeli konusunda ihtiyatlı bir biçimde iyimser.


Ether iki yılın en yüksek fiyatı olan 4.000 doları aşmış olsa da, QCP, kripto para biriminin piyasa duyarlılığında olumsuz risk dönüşlerinin öne çıktığı bir değişim gözlemlediğini bildirdi. Alım ve satım opsiyonları arasındaki zımni volatilite farkını ölçen göstergeler, yakın gelecekte bir spot ether ETF'sinin onaylanma olasılığının düşük olması sebebiyle negatife döndü.


Geçmişe bakıldığında Bitcoin Taproot ve Ethereum Merge gibi ağ yükseltmeleri, düşüş ve yatay piyasa koşullarında fiyatlandırma üzerinde minimum etkiye sahip. Ancak mevcut piyasa dinamikleri göz önünde bulundurulduğunda, Ethereum ve layer-2 ağlarının fiyatlandırma olarak da Dencun yükseltmesinden etkilenmesi muhtemel.


Tahmin piyasası Polymarket’te oylanan bir sözleşme, 31 Mayıs’a kadar ether ETF’lerin onaylanma olasılığını %31 olarak gösteriyor.


QCP şu anda piyasada bulunan kaldıraç miktarından endişe duyduğunu belirtmekle birlikte, yatırımcıların herhangi bir düşüş yaşanırsa hızlıca geri toparlanacağını söylüyor. Piyasadaki aşırı kaldıraç, Mayıs 2021 tarihinde fiyatların 24 saat içinde %30 düşmesine yol açmıştı.


Ether şu anda dünyanın en büyük ve en likit kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi’nden (CD20) daha iyi performans gösteriyor ve CD20'nin %50'lik artışına kıyasla geçtiğimiz ay %54 değer kazanıyor.


Daha Fazla Oku

    qcp capitaldencunEthereumETHETHdüzeltme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk