Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

DeFi Platformu Pendle’ın Kilitli Toplam Değeri 1 Milyar Dolara Yaklaştı

Pendle, 100 milyon dolarlık TVL sınırını Haziran 2023'ün ortalarında aşmıştı.

9 Şubat 2024 12:21

Güncellenme: 9 Şubat 2024 12:30

DeFiLlama verilerine göre, takas edilebilir dijital token’lar şeklinde getiri sunan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Pendle, kilitli toplam değerde (TVL) 990 milyon dolara ulaştı.


Pendle, DeFi yatırımlarını anapara token’ları (PT'ler) ve getiri token’ları (YT'ler) şeklinde ayırarak bir fiyat keşif aracı olarak çalışır. Gelecekteki getirilerin ve anaparanın açık piyasada alım satımına olanak tanır, böylece yatırımcıların gelecekteki getiri oranları hakkında spekülasyon yapabilmelerini ve bunları kilitleyebilmelerini sağlar.


Platformun geliştiricisi RightSide’a göre, "Pendle'ın son zamanlardaki büyümesinin arkasındaki asıl güç, likit yeniden stake token’larına gösterilen ilgi oldu.”


Likit yeniden stake token finansmanı (LRTFi), likit yeniden alım token’larının (LRT'ler) ihraç edilmesi yoluyla stake edilen varlıkların likiditesine izin verir. Ayrıca, kullanıcıların asıl varlıkları ağ hizmetlerini güvence altına almak için kilitlenirken ödüller kazanmalarını sağlar.


RightSide, şöyle ekledi: "Pendle, LRTfi'nin en eski oyuncularından biri ve kullanıcıların EigenLayer getirileri ile puanları hakkında spekülasyon yapmaları için benzersiz bir teklif sunuyor."


Yakın zamanda BNB zincirine genişleyen Pendle, kullanıcıların gerçek dünya varlıklarından (RWA) yararlanmasına olanak tanıyan ürünler de sunmaya başladı.


Daha Fazla Oku

    defipendlerightsideTVL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk