Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

"2023 Yılında Kripto Para Borsaları Daha Şeffaf Olmak Zorunda"

GateTR Ülke Müdürü Kafkas Sönmez, 2023 yılında şeffaflığın ve hesap verilebilirliğin öne çıkacağını vurguluyor

23 Ocak 2023 13:34

Güncellenme: 23 Ocak 2023 16:11

Zor geçen 2022 yılının ardından kripto dünyası 2023 yılına güzel başladı. Yeni yılın ilk günlerinden itibaren yükselişe geçen kripto paralar 2023 için umut veriyor. Hatta sektörde yaşanan yeni iflas haberleri bile piyasanın moralini çok bozmamış gibi görünüyor. Kuşkusuz 2022 yılında peşi sıra gelen skandalların ve sonrasında gelen önlemlerin bu duruşta payı var. 
CoinDesk Türkiye'ye konuşan GateTR Ülke Müdürü Kafkas Sönmez, “2022 yılı FTX krizi ile kripto para piyasasında yatırımcıların piyasaya güveninin kırıldığı bir yıl oldu. Ancak aynı zamanda yatırımcıların bu piyasada hizmet veren kurumlardan şeffaflık talep ettiği bir yıl da oldu. Gate.io olarak biz piyasadaki bu güven kırılma noktasında rezervlerimizi paylaşarak ekosistemde önder olduk” diyor. 


"2023 yılı da zor bir yıl olacak"

Sönmez, “2023 yılı ana düzenlemelerin geldiği ve ivedilikle işleme konulduğu bir yıl olacak. 2023 yılında kripto para borsaları ise daha şeffaf, kullanıcı dostu, hesap verebilir olmak zorunda olacak” diye konuşuyor. Volatilitenin yüksek olduğu dönemlerde yatırımcıların daha güvenli varlıklara yöneldiğinin altını çizen Sönmez, “2023 yılı da zor bir yıl olacağı için piyasaya yeni giren paranın, işlem hacmi yüksek coinlere doğru yönelebileceğini görebiliriz” diyor ve ekliyor: “Ayrıca 2023’te Web3 ve 0 katmanlı çözüm projelerinden daha çok konuşacağız gibi görünüyor.” 


Türk insanının kripto paralara ilgili olduğunun da altını çizen Kafkas Sönmez, ancak yatırımcıların belirli bir strateji doğrultusunda hareket etmesi gerekliliğini de vurguluyor. Bu amaçla 2023’te Türk kripto para yatırımcısının kripto okuryazarlığını artırmak için çalışmalar yapmayı planladıklarını belirten Sönmez, “Düzenleyeceğimiz eğitim faaliyetleriyle Türk kriptoseverlerin daha bilinçli bir şekilde yatırım yapabilmelerine olanak sağlayacağız.”


Daha Fazla Oku

    kripto para borsasıGate.iorezerv kanıtı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk