Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Cosmos'un Kurucusu Fork (Çatallanma) Talep Ediyor, ATOM Düşüşte

Cosmos Hob, Cosmos ağı içerisindeki tüm blok zincirleri arasında bir aracı görevi görür. ATOM ise Cosmos ekosistemini destekleyen token'dır.

27 Kasım 2023 12:24

Güncellenme: 27 Kasım 2023 12:43

Cosmos Hub'ın yerel token'ı ATOM, Cosmos'un kurucusu Jae Kwon'un çatallanma önerisinden bu yana yaşadığı kayıpları telafi etmeye çalışıyor. Bir gözlemci, olası bir hard fork'un yatırımcı topluluğu için olumlu bir sonuç doğuracağını öngörüyor.


Topluluk, pazar günü yaptığı oylamayla ATOM'un enflasyonunu yüzde 14'ten 10'a düşürme kararını onayladı. Bu onaydan cesaret alan Kwon, Twitter paylaşımında "Hadi bir bölünme koordine edelim" ifadelerini kullandı.


Yapılan oylamayla birlikte ATOM'un yıllık staking getirisi yüzde 19'dan 13,4'e düşecek olsa da Kwon bu durumu yeteri kadar etkileyici bulmuyor ve topluluğu hard fork'a davet ediyor.


Kurucunun AtomOne olarak adlandırdığı plana göre, çatallanmış zincir ATOM'un yanı sıra yerel token'ı ATOM1'i de destekleyecek.


"Token entegrasyonu olması gerektiğine inanıyorum, böylece ATOM'larımızı topluca satıp ekosistemi derinden etkilemek yerine ATOM'la katılım sağlayabiliriz. Tokenomi uzmanları gerekli denemeleri yapacaktır."Cosmos uzmanı ve Stride Zone’un strateji başkanı John Galt, potansiyel bir hard fork’un yıllardır süren topluluk içi çatışmaları çözebileceğine ve ATOM token sahiplerini olumlu etkileyebileceğine inanıyor.


Ayrıca Galt, hard fork’un şimdiye kadarki en büyük ATOM airdrop’unu başlatabileceğini ve hem ATOM hem ATOM1 token’larının işlem hacminde artışa yol açabileceğini düşünüyor.


Bununla birlikte, CoinDesk verilerine göre ATOM, gün içerisinde yüzde 3,5 düşerek 9,59 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi hafta sonu boyunca 10 doların üzerinde seyretse de üç haftalık direnç üzerinde kayda değer bir dayanak oluşturamadı. Token’ın bu zayıflığı, endüstri lideri bitcoin’in (BTC) 38 bin doları geçme çabasından kaynaklanıyor olabilir.


Daha Fazla Oku

    Hard ForkCosmosAtomjae kwon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 62,5 Doların Altında, Altcoin'ler Kazançları Sıfırlıyor

16 Nisan 2024 22:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk