Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Consensus 2023: Web3’teki Yeni SaaS Dalgası

Consensus 2023’ün “Web3’teki Yeni SaaS Dalgası” panelinde Camilla McFarland, Keith Grossman, Mel, Danny Wright ve Jeff Hasselman yer aldı.

26 Nisan 2023 23:49

Güncellenme: 27 Nisan 2023 08:54

Katılımcılar, platformların, SaaS fikirlerinin ve birçok kurucunun, markaları ve içerik üreticileri desteklemek için Web3 dünyasında nasıl bir sistem oluşturdukları hakkında konuştular.


Konuşulan önemli başlıklardan bazıları şunlardı:


  • MoonPay’in kurucusu Keith Grossman, yapay zekanın geleceği hakkındaki soruya bir benzerlik kullanarak cevap verdi: “Amerika’nın ilk zamanlarında Oregon Tren Hattı üzerinden ilerleyen atları düşünebilirsiniz, insanlar o şekilde göçüyorlardı. Sonrasında trenler icat edildi ama atların soyu tükenmedi, yalnızca yerel bir taşıma aracına dönüştüler. Arabalar icat edildiğinde de atların soyu tükenmedi, daha spesifik alanlarda kullanılmaya devam ediyorlar. Teknolojiyi de atların itilme evrimi olarak görebilirsiniz. Yani ileride, muhtemelen çok uzun süredir yaptığımız şeyleri aynı şekilde yapmayacağız.”

  • Pazarlamanın artık tek bir alana ait olmadığı, tüm deneyime yayıldığı da konuşuldu. Mel, “Pazarlama, her hareketimizde ve her kararımızda rol oynuyor. Böylece önceden dijital formda olan şey, kullanıcının deneyimindeki her adımda görülebiliyor.”

  • McFarland, Grossman ile fikir anlaşmazlığı yaşadı ve şunları söyledi: “Burada önemli olan veriye sahip olmak. Bazıları Web3 deneyiminin Web2 deneyiminden farklı olmadığını savunsa da aslında kendi verilerine ve dijital varlıklara sahip olma hissiyatı, blok zincirlerinin temelini oluşturan şey. Bence bu varlıkların birlikte çalışabilirliği, ilerleyen süreçte sahip olma duygusuyla eşdeğer olacak. Yani bir yandan varlıklara sahip olduğumuzu bileceğiz ama öte yandan Web3 deneyiminin sunduğu hissiyatı kaybetmeyeceğiz.”

  • Grossman ise veri sahipliğinin önemini kabul ettiğini ve bunun markalar için önemini anladığını ancak kullanıcıların bu amaç doğrultusunda veri gizliliği gibi konularda fedakarlık yapmaları gerekebileceğini savundu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk