Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Consensus 2022: NFT'ler Nasıl Alınır, Satılır ve Oluşturulur?

NFT'lere sanatçı, galeri ve teknoloji açısından neleri getiriyor?

9 Haziran 2022 18:30

Güncellenme: 9 Haziran 2022 20:50


İster işinizden para kazanmak için can atan bir sanatçı, ister bu yeni dijital sanat alanıyla ilgilenen bir koleksiyoncu veya portföyünüzü değiştirilemez token yani NFT'lerle renklendirmek isteyen bir yatırımcı olun, NFT’ler yeni bir iş modelini mümkün kılıyor. 


Consensus 2022’de Superdigital.art’tan Samantha James, SuperRare Labs CEO’su John Crain, theVERSEverse kurucularından Sasha Stiles; CoinDesk yazarı gazeteci Megan DeMatteo’nun moderatörlüğünde bir araya geldi. 


Superdigital.art temsilcisi Samantha James, girişimlerini, “NFT Instagram’da mümkün olmayan şekilde sektöre katkı sundu. NFT’nin ne olduğu ile ilgili bir kategori yoktu. Görsel sanatçılar ‘Instagram sanatçısı’ olarak anılıyordu. Dijital işler kendi mecrasını bulmalıydı” sözleri ile anlattı. James de şu vurguları yaptı:


  • NFT’de pazarlama tamamen farklı bir şey. Benim ayrıca geleneksel pazarlama geçmişim de var. Bu gerilla pazarlamanın çok daha inovatif bir yolu gibi. Yaratıcı olmak ve pazarlama yolu ile hikâye anlatmak insanlar için çok zorlayıcı. 
  • NFT’lerin film endüstrisi üzerindeki etkisini göreceğiz. Bence NFT Hollywood’u şekillendirecek. 

SuperRare Labs CEO’su John Crain’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:


  • NFT alırken emin olmanız gereken ilk şey bir kripto cüzdanınız olması. Bir cüzdan seçerken ben genellikle diğer insanların gittiği yoldan giderdim. Bu alanda pek çok farklı seçenek var. MetaMask chrome eklentisi ile oldukça kullanışlı. Rainbow’un gerçekten çok kullanışlı bir arayüzü var. 
  • Gerçek bir galeriden NFT almak, online alışverişten çok daha eğlenceli. Eşitlenmiş herhangi bir cüzdandan ile SuperRare galerisinden eser satın alabilirsiniz. Bu teknoloji her türden sanatçı için de oldukça önemli. Onlar için bir alan var, kendilerini burada ifade edebiliyorlar. 
  • Bence müzik ve dijital moda NFT’den en çok faydlanacak alanlar.

Şair, sanatçı, yapay zeka araştırmacısı, theVERSEverse'in kurucularından Sasha Stiles’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 


  • ”Kripto ve blok zinciri keşfettiğimde, NFT ile çalıştığımda  kendi şiirimi burada yayımlayarak telifini almış olabiliyorum. Benim üretimim olduğunu tescilleyebiliyorum. Böylece kendi işlerimin orijinal hallerini satabiliyorum. 
  • VerseVerse’te birçok yazarın kripto ile geçmişi olmadığını, cüzdanları olmadığını, kripto cüzdanının ne olduğunu bilmediklerini gördük. Belki de mantıken ilk adım bir kripto cüzdanı oluşturmak. Eğer eğlenmek ve başarılı olmak istiyorsak, aktif şekilde katılmak istiyorsak Discord ve Twitter’daki topluluklara katılabilirsiniz. 
  • Bir adım daha attığımızda çok fazla platform ve topluluk olduğunu, bunların farklı stratesileri ve yaklaşımları olduğunu fark edeceksiniz. Bir NFT içerik üreticisi olarak neresi size doğru geliyorsa orada üretmelisiniz. 
  • Tezos’u tercih etme sebebim çok deneysel bir oyun alanı sunmasıydı. Proof of steak projeler genellikle çok çok daha ucuz oluyorlar. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk