Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

CoinDesk Indices, Bitcoin Trend Indicator’ı Duyurdu

BTI, Bitcoin’in fiyat eğilimlerinin yönünü ve gücünü, amaca yönelik bir algoritma aracılığıyla ileten günlük bir uygulama.

13 Nisan 2023 17:59

Güncellenme: 13 Nisan 2023 18:21

CoinDesk’in bağlı şirketi CoinDesk Indices, yatırımcıların Bitcoin fiyatının hangi yönde gittiğini belirlemelerine yardımcı olacak çevrimiçi bir araç olan Bitcoin Trend Indicator’ı (BTI) duyurdu.

BTI, her biri Bitcoin’in fiyat eğiliminin farklı bir yönünü ve gücünü temsil eden beş olası değerden oluşuyor ve bu değerler, önemli düşüş göstergesinden önemli yükseliş göstergesine kadar değişiyor. Bu göstergeler, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’nden (XBX) geçmiş verilerin alınmasıyla oluşturuluyor.

“CoinDesk Indices idari yöneticisi Andy Baehr, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullanıyor: “Titizlikle araştırılıp geliştirilen Bitcoin Trend Indicator’ı sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. BTI’ı, Bitcoin fiyatındaki eğilimleri belirlemeye yardımcı olmak, varlık yöneticilerinin yeni ve dinamik ürünler yaratmalarını desteklemek ve yatırımcıların long girişimlerinde bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için tasarladık.”

BTI, XBX verileri kullanılarak beş yıllık bir süre kapsamında test edildi.

BTI, varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından, long ve dinamik tahsis stratejileri için kullanılabilir. Yaygın olarak kullanılan hareketli ortalama yönteminden faydalanan BTI’ın algoritması, kısa vadeli fiyat ortalamalarını uzun vadeli muadilleriyle karşılaştırarak eğilimleri tanımlar.

CoinDesk Indices’a göre, varsayımsal olarak geliştirilen bir BTI portföyü, “kripto kışı” gibi durumlarda piyasadaki dalgalanmaları yakalayarak düşüşlere daha az maruz kaldı.

BTI, Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DCAS) ve CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) ile birlikte, CoinDesk Indices portfölyösünün bir parçasıdır.


BTI’ın herkes için kullanılabilir olduğunu söyleyen Baehr, şunları ekliyor: “Bitcoin’deki fiyat ivmesi hakkında bir fikir edinmek için basit bir yol. Danışmanlar ve varlık yöneticileri için, müşterilerinin kripto mevsimlerinde sorun yaşamamaları açısından yardımcı olabilecek stratejiler oluşturabilmeleri için güçlü bir araç.”


Daha Fazla Oku

    coindeskCoinDesk IndicesBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk