Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase’in İşlem Hacmi Dördüncü Çeyreğe Göre Yüzde 44 Düştü

Coinbase’in birinci çeyrek geliri işlem hacmindeki düşüşe bağlı olarak tahminlerin altında kaldı

11 Mayıs 2022 12:32

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:51

Coinbase Global (COIN), analist tahminlerinin altında ilk çeyrek geliri açıklarken genel işlem hacimleri dördüncü çeyreğe göre yüzde 44 düştü. 


FactSet'e göre, ilk çeyrek geliri, analistlerin ortalama 1,5 milyar dolarlık tahminiyle karşılaştırıldığında 1,17 milyar dolar olarak gerçekleşti. Coinbase ayrıca dördüncü çeyrekteki 840 milyon dolarlık kâra oranla ilk çeyrekte 430 milyon dolarlık net zarar açıkladı.


İlk çeyrekte işlem hacmi 309 milyar dolar olurken, dördüncü çeyrekte 547 milyar dolar olan tahminlerin altında kalarak 331,2 milyar dolar oldu. Aylık işlem yapan kullanıcılar (MTU'lar), dördüncü çeyrekte analist tahminleri 9,9 milyon iken, 9,2 milyon oldu.


Coinbase’den yapılan açıklamada, ilk çeyrekteki rakamlardan daha düşük MTU'lar ve toplam işlem hacmi beklendiği belirtildi. Borsa ayrıca abonelik ve hizmet gelirlerinin ikinci çeyrekte ilk çeyreğe oranla biraz daha düşük olmasını bekliyor.


Ayrıca Coinbase’in SEC'e yaptığı bir raf başvuru kaydı ile ilgili olarak da  "Şu anda menkul kıymetler teklif etmek için acil bir planımız olmasa da, raf kayıt beyanını doldurarak menkul kıymetler teklif edebileceğiz ve satabileceğiz" denildi.


Coinbase raf dosyalamanın şirkete daha hızlı bir süre potansiyel olarak birkaç gün içinde menkul kıymet ihraç etme şansı verdiğini ve bu durumun volatiliteden veya bunu yapmayı seçmemiz durumunda kıs süreli olumlu piyasa koşulları pencerelerinden yararlanma yeteneği verdiğini söyledi.


Şirketin genel görünümü

Birinci çeyrek geliri sonrasından Coinbase, 2022 için görünümün büyük ölçüde değişmediğini ve kriptonun geleceğini inşa etmek için önemli ölçüde yatırım yapmaya devam edeceğini vurguladı.


Şirket, "Belirsiz ve değişken piyasalarda on yıllık bir deneyime sahibiz ve uzun vadeli büyümeyi sağlamak için akıllıca yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi. 


Borsa daha önce kripto varlık oynaklığındaki düşüş ve makroekonomik faktörler nedeniyle ilk çeyrekte daha düşük işlem hacimleri beklediğini açıkladığı için Wall Street, Coinbase'in kâr beklentilerini düşürüyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk